Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Hiszpanii. Tak będą pomagać

0
Podziel się:

Osoba bez zatrudnienia w Hiszpanii, która już straciła prawo do zasiłku, będzie co miesiąc otrzymywała 400 euro zapomogi.

Bezrobocie w Hiszpanii. Tak będą pomagać
(Marlee90/iStockphoto)

Wsparcie takie przysługiwało będzie dopóki bezrobocie w tym kraju nie spadnie poniżej poziomu 20 procent. Jednogłośnie zdecydował o tym hiszpański parlament. Z pomocy tej co miesiąc korzysta ponad pół miliona osób.

Poziom bezrobocia w Hiszpanii przekroczył 25 procent. Zatrudnienia nie ma prawie 6 mln osób. Co trzeci bezrobotny stracił prawo do zasiłku i dla wielu jedynym sposobem na przeżycie miesiąca jest 400 euro zapomogi.

_ - Jestem bezrobotną, samotną matką i studiuję. Bez tej pomocy nie byłabym w stanie przeżyć _ - przyznaje mieszkanka Madrytu. Decyzją parlamentu, prawo do otrzymywania zapomogi stracili bezrobotni, którzy mieszkają z rodziną i średni miesięczny dochód na głowę przekracza 480 euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Reformy nic dały, bezrobotnych przybywa Od dnia wejścia w życie reformy, pracę straciło 850 tys. osób. Poziom bezrobocia przekroczył 25 proc.
Kraj w głębokim kryzysie. Bez pracy nawet... Poziom bezrobocia w kraju przekroczył już 25 procent.
Sieci komórkowe w kryzysie. Ubywa klientów Najwięksi operatorzy ucierpieli najbardziej. Movistar stracił 284 tysięcy klientów, a Vodafone 278.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)