Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Niemczech. We wrześniu stopa wyniosła 6,8 procent

0
Podziel się:

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia nie zmieni się i wyniesie 6,8 procent.

Bezrobocie w Niemczech. We wrześniu stopa wyniosła 6,8 procent
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Stopa bezrobocia w Niemczech we wrześniu 2012 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 proc. wobec 6,8 proc. w sierpniu - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia nie zmieni się i wyniesie właśnie 6,8 procent. Liczba osób poszukujących pracy wzrosła o 9 tys. po uwzględnieniu czynników sezonowych, podczas gdy poprzednio wzrosła o 11 tys., po korekcie.

To już 6. z kolei miesiąc wzrostu liczby bezrobotnych. Analitycy spodziewali się we wrześniu wzrostu liczby osób poszukujących pracy o 10 tys.

Liczba osób bezrobotnych wyniosła we wrześniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,91 mln wobec 2,90 mln poprzednio.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,788 mln wobec 2,905 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 6,5 proc. wobec 6,8 proc. w sierpniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek polskiego autokaru. Coraz więcej ofiar Łącznie na pokładzie autokaru były 54 osoby. Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca autobusu.
Niemcy zacofane? Część landów ma problem W zeszłym roku poziom produktu krajowego brutto w przeliczeniu na jednego mieszkańca wschodnich krajów związkowych wynosił jedynie 71 proc. poziomu zachodniego.
Nie chciał płacić na Kościół. Jest decyzja sądu Ten, kto występuje z Kościoła, by nie uiszczać podatku kościelnego, nie może być nadal uważany za członka wspólnoty religijnej - uznał niemiecki Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)