Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Unii nie rośnie

0
Podziel się:

W czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 9,6 proc., czyli tyle samo, co w poprzednim miesiącu

Bezrobocie w Unii nie rośnie
(Billyfoto/Dreamstime.com)
bETKlAkB

*W całej Unii Europejskiej w czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 9,6 proc., czyli tyle samo, co w poprzednim miesiącu i była o 0,6 punktu proc. wyższa niż przed rokiem, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. *

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w czerwcu na poziomie 10,0 proc. czyli tak, jak miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,5 proc. rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Austria (3,9 proc.) i Holandia (4,4 proc.), a najwyższy Hiszpania (20,0 proc.) oraz Łotwa (20,0 proc. w I kw., danych miesięcznych od marca brak). Według Eurostatu w Polsce stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 9,6 procent. To o 0,1 punktu proc. mniej niż przed miesiącem i o 1,5 p.p. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku.

bETKlAkD

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w czerwcu br. 11,6 proc. wobec 11,9 proc. miesiąc wcześniej. W czerwcu 2009 roku stopa ta wyniosła 10,6 procent.

bETKlAle
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)