Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bieńkowska odebrała nagrodę Kisiela

0
Podziel się:

Jednozdaniowe uzasadnienie przyznanej nagrody brzmi: Dla Elżbiety Bieńkowskiej - za mnożenie przez dzielenie.

Bieńkowska odebrała nagrodę Kisiela
(Reporter)
bETtNSgl

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, publicystka Janina Paradowska oraz prowadząca warszawski teatr _ Polonia _ aktorka Krystyna Janda to tegoroczne laureatki nagród Kisiela. Odebrały je wczoraj podczas uroczystej gali w Bibliotece UW.

Jednozdaniowe uzasadnienia przyznanych im nagród brzmią: dla Elżbiety Bieńkowskiej - _ za mnożenie przez dzielenie _, dla Janiny Paradowskiej - _ za własny głos _ i dla Krystyny Jandy (nagrodzonej w kategorii _ przedsiębiorca _) - _ za kolejną rolę życia _.

Odbierając nagrodę Bieńkowska powiedziała, że jest _ w szoku _, że przyznano ją akurat jej, bo _ ma wszystkie cechy, których polityk nie powinien mieć _. _ Mam niewyparzony język, nie lubię się pokazywać, klnę i przede wszystkim nie gadam z ludźmi, których uważam za durnych, w ogóle z nimi nie obcuję _ - dodała.

bETtNSgn

Z kolei Janda, nawiązując do uzasadnienia przyznanej jej nagrody, podkreśliła, że kierowanie teatrem niewątpliwie najtrudniejsza rola, jakie miała w życiu, _ a po zakończeniu każdego sezonu wszystko, co się stało, traktuje w kategorii cudu _. Ironicznie dodała, że szykuje się na kryzys - zmieniając repertuar.

Nagrodzona w kategorii _ publicysta _ Paradowska przyznała, że nagroda Kisiela była jej marzeniem i popłakała się, gdy dowiedziała się, że w tym roku przyznano ją właśnie jej. _ Dla publicysty politycznego nagroda Stefana Kisielewskiego jest rodzajem pasowania na rycerza. Nie wiem, jaką inną nagrodę można by było wymyślić _ - dodała.

Jednym z gości niedzielnej gali był prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką. Ocenił on, że nagroda Kisiela ma swoją rangę i pozycję _ nie tylko ze względu na niebywałą, niebanalną, ciekawą postać Stefana Kisielewskiego, ale również ze względu na autorytet i dorobek tych wszystkich osób, które tą nagrodą zostały wyróżnione _.

Podkreślił, że przyznawana jest ona _ za odwagę, za głoszenie poglądów często daleko odbiegających od poglądów modnych i od poglądów jedynie słusznych _. Nagrody przyznawane są trzem osobom, wybranym spośród polityków, publicystów i przedsiębiorców, którzy - zdaniem kapituły - mogą pochwalić się w swojej pracy zawodowej szczególnymi osiągnięciami.

bETtNSgt

Stefan Kisielewski był publicystą tygodnika _ Wprost _, pisarzem i kompozytorem. Po raz pierwszy nagrodę przyznał sam w 1990 r., w poznańskiej siedzibie redakcji _ Wprost _. Uhonorował wtedy 16 osób. Byli wśród nich m.in. Stefan Bratkowski, Janusz Korwin-Mikke, Jerzy Waldorff i Wiesław Walendziak.

Czytaj więcej o nagrodzonych
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/226/198882_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/martin-scorsese-w-lodzi-przyjechal-po-nagrode,0,986407.html) Martin Scorsese w Łodzi. Przyjechał po nagrodę Jeden z najwybitniejszych reżyserów filmowych zostanie dziś uhonorowany tytułem Doctora Honoris Causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Przyjechał do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/144/t198288.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/jimmy;choo;z;prestizowa;nagroda,125,0,984957.html) Jimmy Choo z prestiżową nagrodą Znany malezyjski projektant butów uhonorowany został tytułem Najbardziej Wyróżniającego się Twórcy Mody Obuwniczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t41229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/roza;thun;zostala;wybrana;europoslem;roku,165,0,978597.html) Polka została wybrana europosłem roku Europosłanka PO uzyskała tytuł w kategorii _ rynek wewnętrzny i ochrona konsumentów _.
bETtNSgO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)