Notowania

ue
15.03.2010 07:40

Biurokracja i brak standardów pożerają unijne dotacje

1/3 pieniędzy na szkolenia trafia do firm, które je organizują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pressmaster/Dreamstime)

Jedna trzecia pieniędzy otrzymanych z UE na szkolenia trafia do firm, które je organizują.

Polska otrzyma z Unii Europejskiej 11 miliardów euro na zwiększenie zatrudnienia i szkolenia.

_ Dziennik Gazeta Prawna _dotarł do ekspertyzy, którą na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wykonała firma konsultingowa. Wynika z niej, że jedna trzecia dofinansowania z UE jest przeznaczana nie dla bezrobotnych, starszych pracowników chcących podnosić swoje kwalifikacje, tych którzy chcą założyć firmy, ale na zarządzanie projektami.

Powód? Brak standardów, według których instytucje przydzielające unijne dotacje - głównie urzędy marszałkowskie i wojewódzkie urzędy pracy - oceniają budżety projektów zgłaszanych w konkursach przez firmy szkoleniowe. W efekcie te ostatnie zawyżają bezkarnie koszty. Dzieje się tak, pomimo tego że unijne projekty szkoleniowe nie przewidują osiągnięcia zysku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wnioski o dotacje na e-biznes tylko przez internet ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/wnioski;o;dotacje;na;e-biznes;tylko;przez;internet,214,0,597974.html )
* [ BGK zapewnia: Nie ma problemów z wypłatą środków unijnych ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bgk;zapewnia;nie;ma;problemow;z;wyplata;srodkow;unijnych,87,0,596055.html )
* [ W tym roku rząd chce wydać 27 mld zł ze środków UE ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;tym;roku;rzad;chce;wydac;27;mld;zl;ze;srodkow;ue,73,0,590153.html )
Tagi: ue, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, unia, IAR, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz