Notowania

afera taśmowa
20.06.2014 16:07

Bogusław Liberadzki: Polska spadła o kilka kategorii w międzynarodowej reputacji

Tak skutki zajść w tygodniku Wprost skomentował europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bogusław Liberadzki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Drastyczny spadek naszej reputacji międzynarodowej, to główny skutek zajść w tygodniku _ Wprost _ według eurodeputowanego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bogusława Liberadzkiego. Zdaniem polityka wpływ na to miały również sprzeczne opinie w tej sprawie prokuratora generalnego oraz ministra sprawiedliwości.

Zwrócił uwagę na komunikat OBWE, który_ gdybyśmy zmienili państwo, równie dobrze mógłby się odnosić do Białorusi, Ukrainy, wydarzeń w Rosji _. - _ A tymczasem, wbrew pozorom, dotyczy to Rzeczpospolitej Polskiej. W momencie, gdy w UE przesądza się o funkcjach i stanowiskach, wydaje się że nasz uszczerbek będzie nieuchronny _ - powiedział Liberadzki.

Europoseł komentował opinię przedstawicielki OBWE ds. wolności mediów Dunji Mijatović, która w wydanym komunikacie wyraziła zaniepokojenie środowymi wydarzeniami w redakcji _ Wprost _. - _ Wzywam władze, by działały, ściśle stosując się do zobowiązań dotyczących wolności mediów. Tego rodzaju metody śledztwa są nie do zaakceptowania _ - podkreśliła.

Politycy SLD komentowali także sprzeczności w ocenie środowej akcji we _ Wprost _ ze strony prokuratora generalnego, twierdzącego, że wszystkie działania były właściwe i ministra sprawiedliwości, który w wydanym w piątek komunikacie wskazał na nieprawidłowości w czasie zajść. - _ Rząd nie wziął żadnej praktycznej lekcji z ostatnich doświadczeń. Wciąż działa zgodnie ze słowami ministra Sienkiewicza o teoretycznym działaniu państwa polskiego _ - powiedział Liberadzki.

Politycy SLD poinformowali, że szefowa sejmowej Komisji Sprawiedliwości, posłanka Sojuszu Stanisława Prządka zwoła niebawem posiedzenie tej komisji, na które zaprosi ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, by posłowie mogli wyrobić sobie zdanie na temat sprzecznych opinii prokuratora generalnego oraz resortu sprawiedliwości w sprawie zajść w redakcji _ Wprost _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tuska źle ocenia 60 proc. z nas. I to przed aferą taśmową 62 proc. respondentów źle oceniło w czerwcu pracę rządu, w tym zdecydowanie źle o pracy Rady Ministrów mówi 16 proc. badanych.
PiS nie poprze samorozwiązania Sejmu Witold Waszczykowski mówił w radiowej Jedynce, że jego partia chce najpierw powołania rządu technicznego.
Rząd wypowiada wojnę prokuraturze! Tylko ona winna za zajścia we "Wprost" Prokuratura Generalna odpowiada na zarzuty: _ Mieliśmy prawo zrobić kopie binarne _.
Tagi: afera taśmowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz