Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bojkot Euro 2012 ma poparcie członków Komisji Europejskiej

0
Podziel się:

Unijni komisarze nie wybierają się na mecze EURO 2012 rozgrywane na Ukrainie.

Bojkot Euro 2012 ma poparcie członków Komisji Europejskiej
(Stuart Chalmers/CC/Flickr)

Unijni komisarze nie wybierają się na mecze EURO 2012 rozgrywane na Ukrainie, ale nie ma oficjalnego stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie bojkotu mistrzostw. Powiedzieli o tym Polskiemu Radiu rzecznicy Komisji w Brukseli.

Potwierdzili przy tym, że szef Komisji, wraz z kilkoma komisarzami, zaproszonymi na piłkarskie Mistrzostwa Europy, nie pojedzie na mecze, które są rozgrywane na Ukrainie. Powodem jest sprawa byłej premier Julii Tymoszenko, która przebywa obecnie w kolonii karnej w Charkowie, gdzie odsiaduje wyrok 7 lat więzienia. Julia Tymoszenko skarży się, że została pobita przez strażników i w proteście przeciwko przemocy rozpoczęła głodówkę.

O tym że na Ukrainę nie pojedzie szef Komisji Jose Barroso poinformowano już w ubiegłym tygodniu. _ Wyjazdy na Ukrainę byłyby nieodpowiednie w sytuacji poważnego zaniepokojenia przypadkami łamania zasad państwa prawa _ - głosi oświadczenie. Wiceprzewodnicząca Komisji Viviane Reding nazwała sytuację na Ukrainie dramatyczną i też na EURO 2012 nie wybiera się, a komisarz do spraw sportu Andrula Wasiliu, która jeszcze do niedawna wahała się czy przyjąć zaproszenie na mecze rozgrywane na Ukrainie, teraz podjęła decyzję, że jednak nie poleci i poczeka na poprawę sytuacji. Powiedział o tym Polskiemu Radiu jej rzecznik Dennis Abbott.

Inny rzecznik - Michael Mann podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że nie ma oficjalnego stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie udziału w EURO 2012 i Komisja nie bojkotuje rozgrywek. Podkreślił, że współgospodarzem mistrzostw jest Polska i nie należy jej łączyć z problemami na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk ostrzega: "To jest gol samobójczy" _ My wszyscy odrobimy tę stratę, jak dobra drużyna piłkarska _ - zapewnił premier.
Ziobro odpowiada na bojkot. Przeczytaj list _ Krytycznie oceniamy apel pana prezesa Kaczyńskiego i PiS-u. Nie zgadzamy się, nie podzielamy tego sposobu myślenia. _
"Bojkot Euro 2012 jest nieadekwatny" Bronisław Komorowski twierdzi, że organizacja mistrzostw ma być gestem Ukrainy potwierdzającym wolę jej dążenia do integracji z Zachodem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)