Notowania

bojkot euro 2012
01.05.2012 07:41

Bojkot Euro 2012. Wszystkie mecze będą w Polsce?

Kolejny, europejski polityk opowiada się za drastyczną karą dla Ukrainy za łamanie praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PRESS PHOTO CENTER/East News)

Niemiecka sekretarz stanu Gudrun Kopp opowiedziała się za bojkotem Euro 2012 na Ukrainie i przeniesieniem wszystkich meczy do Polski lub innego kraju.

_ - Opowiadam się za przełożeniem spotkań _ - powiedziała sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie współpracy gospodarczej i rozwoju Kopp w wywiadzie w internetowym wydaniu dziennika _ Westfalen-Blatt . - Jeszcze jest czas na sprawdzenie, czy będzie można rozegrać wszystkie mecze tylko w Polsce lub w Polsce i innym kraju. _

_ - Kto stale narusza prawa człowieka, musi liczyć się ze skutkami. Ponosimy odpowiedzialność i powinniśmy zbojkotować mistrzostwa Europy na Ukrainie _ - zauważyła polityk liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), współrządzącej w Niemczech od 2009 r. Zaapelowała do sportowców, by wspólnie z rządem i parlamentem przeciwstawili się łamaniu praw człowieka na Ukrainie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m96378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bojkot;euro;2012;barroso;nie;jedzie;na;ukraine,1,0,1077505.html) *Kolejni politycy zapowiadają bojkot Euro 2012 * To gest solidarności z przetrzymywaną w więzieniu Julią Tymoszenko. Media i politycy z krajów Unii Europejskiej zaczęli mówić o możliwym bojkocie ukraińskiej części Euro 2012, kiedy przebywająca w więzieniu była premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że została tam pobita i 20 kwietnia ogłosiła głodówkę.

Niemiecki magazyn _ Der Spiegel _ napisał, że zbojkotowanie meczów Euro 2012 na Ukrainie _ poważnie rozważa _ kanclerz Angela Merkel. Dojdzie do tego, jeśli Tymoszenko będzie nadal przetrzymywana w więzieniu. Według tygodnika ewentualny bojkot obowiązywałby cały rząd.

W obecnych okolicznościach nie zamierza udać się na Ukrainę i uczestniczyć w wydarzeniach ukraińskiej części mistrzostw szef Komisji Europejskiej Jose Barroso - oświadczyła jego rzeczniczka Pia Ahrenkilde Hansen.

Przeciwko bojkotowaniu Euro 2012 wypowiedział się rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki, który powiedział, że grożenie bojkotem mistrzostw to nieporozumienie, a w szczególności bojkotowanie meczów w Polsce z powodu sytuacji na Ukrainie to _ nieporozumienie całkowite _.

Czytaj więcej o protestach przed Euro 2012
Niemcy zepsują nam Euro 2012? Już to robią Europoseł Paweł Kowal, który odwiedził Julię Tymoszenko w więzieniu, mówi o bojkocie Euro 2012.
Włosi ponaglają Janukowycza. Bo obiecał Centrolewicowa włoska Partia Demokratyczna domaga się uwolnienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
Dla Tymoszenko bojkotują nie tylko Euro Prezydenci kilku państw europejskich nie odwoływali udziału w konferencji przywódców państw Europy Środkowej w Jałcie - oświadczył rzecznik MSZ Ukrainy.
Tagi: bojkot euro 2012, euro 2012, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz