Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warunki Brexitu niepewne. Przedstawiciele biznesu chcą kolejnego głosowania

0
Podziel się

Ponad 50 prezesów i ważnych ludzi biznesu domaga się, aby to Brytyjczycy zadecydowali, czy negocjowane warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej są do przyjęcia. Napisali list otwarty w tej sprawie.

Będzie kolejne referendum ws. Brexitu?
Będzie kolejne referendum ws. Brexitu?
bDZoOcqd

Wśród ponad 50 sygnatariuszy listu, który trafił na łamy The Sunday Times, znalazła się członkini zarządu popularnej również w Polsce sieci Marks & Spencer i współzałożycielka portalu Lastminute.com, prezes sieci Sainsbury's, były prezes BT Group, współzałożyciel Innocent Drinks, czy prezes sieci księgarni Waterstones – wylicza kanał Sky News.

Zobacz także: Biała księga Brexitu. Theresa May pokazała, jak widzi wyjście jej kraju z Unii

List przedstawicieli brytyjskiego świata biznesu ma być pierwszy krokiem w startującej kampanii Business for a People's Vote – informuje brytyjska telewizja. Domagają się oni, aby to sami Brytyjczycy zadecydowali, czy negocjowane przez rząd warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej są do przyjęcia.

bDZoOcqf

Wielu obawia się, że zapisy, które wypracowują negocjatorzy nie będą korzystne dla opuszczającego Wspólnotę Królestwa. Wbrew temu, co mówią politycy, dostrzegają oni poważne zagrożenia dla choćby handlu związane z tzw. twardym Brexitem. Jedna z osób, które podpisały list, mówi wprost o kataklizmie – podkreśla Sky News.

Przypomnijmy, zgodnie z harmonogramem Wielka Brytania ma przestać być członkiem UE z końcem marca 2019. Październikowy unijny szczyt w Brukseli nie przyniósł przełomu ws. porozumienia Wspólnoty z Londynem dot. Brexitu.

bDZoOcql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDZoOcqG
KOMENTARZE
(0)