Notowania

bronisław komorowski
22.11.2013 21:58

Bronisław Komorowski z prezydentem Chorwacji o szczycie w Wilnie

Podczas dzisiejszego spotkania została poruszona między innymi kwestia miejsca Ukrainy w UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał dziś w Warszawie z prezydentem Chorwacji Ivo Josipoviciem m.in. na temat współpracy obu krajów w ramach UE i o zbliżającym się Szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie - podała w komunikacie kancelaria prezydenta.

_ Rozmowa dotyczyła relacji dwustronnych i współpracy w ramach UE. Szczególną uwagę poświęcono kwestiom związanym ze zbliżającym się Szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie _ - napisano w komunikacie.

Podczas zaplanowanego na 28-29 listopada Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie miało dojść do podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE, jednak po wczorajszej decyzji ukraińskiego rządu o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE fiasko tego planu wydaje się przesądzone.

UE uzależnia podpisanie umowy stowarzyszeniowej od uwolnienia b. premier Ukrainy Julii Tymoszenko, uważanej w Brukseli za ofiarę wybiórczego stosowania prawa wobec przeciwników politycznych. Władze Ukrainy nie chcą się na to zgodzić, a podpisanie umowy uzależniają od pomocy finansowej, której UE na razie nie jest prawdopodobnie w stanie Kijowowi udzielić.

Chorwacja stała się formalnie członkiem UE 1 lipca tego roku. Po Słowenii, która przystąpiła do Unii w 2004 roku, Chorwacja jest drugim państwem postjugosłowiańskim we Wspólnocie i 28. krajem UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski zadzwonił do Janukowycza Jutro w parlamencie Ukrainy oczekiwane jest głosowanie nad ustawą w sprawie uwolnienia byłej premier Julii Tymoszenko.
Zakaz zakrywania twarzy - jest projekt prawa Projekt prezydenta wprowadza zakaz uczestnictwa w zgromadzeniach osób, których identyfikacja z powodu ubioru, nakrycia twarzy, lub zmiany ich wyglądu, jest niemożliwa.
Jest szansa na lepsze stosunki z Litwą W Warszawie przewidziane jest też dwustronne spotkanie prezydentów, podczas którego zamierzają omówić kwestie bezpieczeństwa regionalnego
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz