Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bruksela wprowadza cła na chińskie panele słoneczne

0
Podziel się:

Unia Europejska jest głównym rynkiem eksportowym Chin, jeśli chodzi o panele słoneczne.

Bruksela wprowadza cła na chińskie panele słoneczne
(manfredxy/iStockphoto)

Unia Europejska wprowadza stałe cła na chińskie panele słoneczne. Państwa członkowskie poparły dziś decyzję Komisji Europejskiej w tej sprawie. Cła nie będą jednak dotyczyć wszystkich eksporterów z Państwa Środka.

Decyzja o nałożeniu ceł została podjęta po kilkunastomiesięcznych dochodzeniach Komisji Europejskiej w sprawie chińskiego eksportu paneli słonecznych. W ich wyniku, okazało się, że Pekin stosuje niedozwolony dumping, sprzedając na unijny rynek panele po cenach niższych niż koszty produkcji oraz udziela swoim producentom bezprawnych subwencji.

Bruksela uznała, że stanowi to poważne zagrożenie dla unijnych przedsiębiorstw, które są bezpośrednio narażone na ryzyko bankructwa.

Na początku czerwca Komisja Europejska nałożyła tymczasowe cła antydumpingowe na panele importowane z Państwa Środka. Dwa miesiące później udało się zawrzeć porozumienie z większością chińskich eksporterów, którzy zobowiązali się do utrzymywania cen powyżej minimalnego poziomu.

Nowe cła, które będą obowiązywać od 6 grudnia przez dwa lata, dotyczyć będą więc tylko tych producentów, którzy nie zaakceptowali kompromisu z Brukselą.

Unia Europejska jest głównym rynkiem eksportowym Chin, jeśli chodzi o panele słoneczne. Do Wspólnoty trafia 80 procent chińskiego eksportu tego produktu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)