Notowania

litwa
20.08.2013 13:42

Budowa elektrowni atomowej na Białorusi. Litwa zaniepokojona

Niezależne białoruskie media cytowały ministra spraw zagranicznych Litwy, który zarzucił władzom w Mińsku nieodpowiadanie na pytania Wilna dotyczące tej inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mr. T in DC/CC/Flickr)

Budowa pierwszej białoruskiej elektrowni atomowej nadal wywołuje duże wątpliwości na Litwie. Siłownia ma powstać w okolicach miasteczka Astrawiec, blisko litewskiej granicy.

Andrej Sawinych, szef służby prasowej białoruskiego MSZ twierdzi, że strona litewska od prawie roku ma całą niezbędną informację dotycząca przyszłej elektrowni. Dodał, że Mińsk trzykrotnie na piśmie proponował Litwinom przeprowadzenie konsultacji, które pozwoliłyby wyjaśnić wątpliwości w sprawie siłowni, ale nie dostał odpowiedzi.

Tymczasem wczoraj niezależne białoruskie media cytowały ministra spraw zagranicznych Litwy Linasa Linkevicziusa, który zarzucił władzom w Mińsku nieodpowiadanie na pytania Wilna dotyczące tej inwestycji. Litwini chcą na przykład wiedzieć, dlaczego Białorusini chcą budować elektrownię atomową zaledwie 50 kilometrów od Wilna.

Czytaj więcej w Money.pl
Radioaktywny wyciek w Fukushimie - 300 ton Woda emitowała promieniowanie równe 100 milisiwertom na godzinę - oświadczył rzecznik TEPCO. To limit skumulowanej pięcioletniej dawki dla pracowników japońskich elektrowni atomowych.
Zamknęli elektrownie jądrowe. "To błąd" Amerykańscy eksperci uważają, że Niemcy popełniły błąd rezygnując z atomu. Teraz za to zapłacą.
Są ostateczne decyzje w sprawie atomówki PGE, KGHM, Tauron i Enea uzgodniły zasadnicze warunki projektu jądrowego.
Tagi: litwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz