Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budżet UE. Jest porozumienie

0
Podziel się:

Przywódcy 27 państw Unii Europejskiej zawarli dzisiaj porozumienie w sprawie budżetu na kolejnych siedem lat, który wyniesie 960 miliardów euro (1,3 biliona dolarów).

Budżet UE. Jest porozumienie
(ec.europa.eu)
bEEiLCZh

_ - Poziom bezrobocia jest wciąż alarmująco wysoki, mamy pełną świadomość tego, że skrywa też wiele głębszych problemów, których nie rozwiążemy w ciągu jednej nocy _ - powiedział Herman Van Rompuy, Przewodniczący Rady Unii Europejskiej.

_ - W rzeczywistości nasza wydajność brutto rozczarowuje i w niektórych częściach Europy mamy wciąż trudną sytuację społeczną, dlatego też musimy odważnie i z determinacją stawić czoła tej sytuacji, co mam nadzieję właśnie uczyniliśmy - _mówił Jose Manuel Barroso, Szef Komisji Europejskiej.

Najgorsza sytuacja jest wśród młodych: ostatnie statystyki pokazują, że prawie jedna czwarta ludzi poniżej 25 roku życia jest bez pracy.

bEEiLCZj
Czytaj więcej w Money.pl
Są pieniądze na walkę z bezrobociem Unijne środki na aktywizację młodych bezrobotnych mają być skierowane do regionów, gdzie bezrobocie wśród młodych przekracza 25 procent.
Chcą wydać 6 mld euro. Dziś ważne decyzje Według statystyk w 27 krajach UE bez pracy jest 5,6 miliona młodych ludzi. Najgorszej jest w Grecji, Hiszpanii i Portugalii.
Porozumienie w sprawie budżetu jeszcze... Negocjacje rządów państw UE z Parlamentem Europejskim w sprawie nowego wieloletniego budżetu Unii będą kontynuowane, tak by osiągnąć kompromis jeszcze w tym tygodniu.
bEEiLCZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)