Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cameron ogłasza dalsze ograniczenia zasiłków dla obcokrajowców

0
Podziel się:

Premier ogłosił dziś, że Polak, Rumun czy Grek, którzy przyjadą na Wyspy i nie znajdą pracy, stracą świadczenia szybciej niż dotychczas.

Cameron ogłasza dalsze ograniczenia zasiłków dla obcokrajowców
(World Economic Forum)

Brytyjski premier znowu chce zaostrzać zasady przyznawania zasiłków. I zabiera się między innymi za świadczenia dla przybyszów z Unii. Premier ogłosił dziś, że Polak, Rumun czy Grek, którzy przyjadą na Wyspy i nie znajdą pracy, stracą świadczenia szybciej niż dotychczas. Chodzi tu o zasiłek dla bezrobotnych, ale też dodatek na dziecko.

_ - Nasz cel jest jasny: system imigracyjny,który przede wszystkim służy Wielkiej Brytanii _ - pisze premier w artykule dla dziennika Daily Telegraph. I wymienia szereg środków, które mają posłużyć zbudowaniu takiego systemu.

Wśród nich - dalsze ograniczenia dotyczące imigrantów unijnych, na przykład z Polski. Dotychczas po przybyciu na Wyspy imigrant musiał czekać trzy miesiące by móc pobierać zasiłki. Te przysługiwały mu przez pół roku. Jeżeli do tego czasu nie znalazł pracy, a urząd uznał, że nie ma realnych szans na jej uzyskanie, zasiłek przepadał.

Teraz, jak ogłasza premier, okres ten zmniejszy się o połowę: zamiast sześciu miesięcy - trzy. _ Musimy sprawić, by ludzie przyjeżdżali do nasz właściwych powodów _ - pisze Cameron, robiąc aluzję do tak zwanej turystyki zasiłkowej. _ Nie można się spodziewać, że po przybyciu do Wielkiej Brytanii otrzyma się coś za nic _ - pisze premier.

David Cameron dodał, że Wielka Brytania zakaże brytyjskim agencjom organizowania rekrutacji tylko poza granicami Wielkiej Brytanii, bo w ten sposób cudzoziemcy uzyskiwali przewagę nad kandydatami z Wysp. Cameron zapowiedział też, że Londyn zmienia podejście do polityki deportacyjnej.

Od teraz wyrzuceni z kraju będą mogli składać apelację dopiero po opuszczeniu kraju. Premier chce również ostrzej zabrać się się za _ pseudo-koledże _, które zamiast kształcić młodych ludzi oferowały imigrantom łatwy dostęp do studenckich wiz.

Czytaj więcej w Money.pl
Cameron grozi Rosji. Będą kolejne sankcje? UE jest gotowa nałożyć na Moskwę kolejne sankcje w związku z zestrzeleniem przez prorosyjskich bojowników malezyjskiego samolotu na wschodzie Ukrainy.
Minister nagle podał się do dymisji. Dlaczego? Dymisja ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu premiera Camerona.
"Polskie podsłuchy uderzą w Camerona" Prasa komentuje, że Sikorski, używając wulgarnego języka, ośmieszył _ głupią propagandę _ brytyjskiego premiera.
Kto zastąpi Barroso? Cameron proponuje... O nominacji nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej ma zdecydować szczyt UE 26-27 czerwca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)