Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w niemczech
06.04.2011 11:27

Commerzbank szybciej zwróci pomoc państwa

Niemiecki bank do czerwca spłaci większość wsparcia, które uzyskał z państwowego funduszu stabilizacji rynków finansowych Soffin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Niemiecki bank do czerwca spłaci większość wsparcia finansowego, które uzyskał z państwowego funduszu stabilizacji rynków finansowych Soffin. W tym celu znacznie podwyższony zostanie kapitał banku.

W ciągu najbliższych tygodni Commerzbank spłaci 14,3 mld euro z tzw. cichych udziałów Soffin, które opiewają obecnie na 16,2 mld euro. Najpóźniej do 2014 roku bank całkowicie zwróci pomoc państwową, uzyskaną w czasie kryzysu finansowego w 2008 i 2009 roku.

Wsparcie to miało zabezpieczyć Commerzbank przed ryzykiem związanym z przejęciem będącego wówczas w trudnej sytuacji finansowej Dresdner Banku. W zamian Soffin uzyskał kontrolę nad 25 procentami plus jedną akcją Commerzbanku.

Rok wcześniej, niż oczekiwano, powróciliśmy do strefy zysków. Także integracja Dresdner Banku w ważnych obszarach przebiega szybciej niż planowano - oświadczył w środę prezes Commerzbanku Martin Blessing, cytowany przez agencję dpa. _ To umożliwia nam szybszą niż oczekiwano redukcję cichych udziałów o 90 proc. _ - dodał.

W maju akcjonariusze mają zaakceptować podwyższenie kapitału banku o 11 mld euro, z czego 8,25 mld zostanie zebrane na rynku kapitałowym. 2,75 mld euro z udziałów Soffin zostanie przekształcone w akcje Commerzbanku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t111156.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/niemieckie;banki;potrzebuja;50;mld;euro,78,0,678478.html) Niemieckie banki potrzebują 50 mld euro Zastrzyk jest niezbędny by mogły spełnić zaostrzone wymogi kapitałowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t124560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/westerwelle;do;wymiany;przez;slaby;wynik,105,0,805481.html) Westerwelle do wymiany? Przez słaby wynik Wielu polityków FDP otwarcie żąda rezygnacji szefa partii Guido Westerwellego.
Tagi: kryzys w niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz