Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czeskie media o wyborze Tuska

0
Podziel się:

Wybór Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej jest dla Polski wielką wygraną i jednocześnie wielkim kłopotem

Czeskie media o wyborze Tuska
(Hospodarske noviny/PrntScrn)

_ Co poczną Polacy po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej? _ Nad tym zastanawia się czeski dziennik Hospodarske noviny. Dziennik zauważa, że wybór Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej jest dla Polski wielką wygraną i jednocześnie wielkim kłopotem.

Autor komentarza Martin Ehl twierdzi, że _ Polskę czeka teraz bardzo trudny polityczny rok. Opozycyjna, prawicowa, konserwatywna partia Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w sondażach przedwyborczych o kilka długości. Platforma Obywatelska Donalda Tuska może obawiać się, że jeśli PIS zwycięży przeprowadzi w instytucjach i firmach z udziałem skarbu państwa czystki co może poważnie sparaliżować funkcjonowanie państwa _ - pisze.

Ponadto dziennik jest przekonany, że nowy przewodniczący Rady Europejskiej ożywi stosunki Unii ze Stanami Zjednoczonymi. Donald Tusk jest też jednym z bardziej zdecydowanych ale nie radykalnych antyrosyjskich polityków na scenie europejskiej” podkreślają_ Hospodar™ske noviny _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz: "Jestem gotowa kierować rządem" Marszałek Sejmu powiedziała dziennikarzom, że mogłaby to zrobić, gdyby sytuacja tego wymagała.
Rosja o kandydaturze Tuska na szefa RE Polski premier jest tym człowiekiem, który może usztywnić stanowisko Unii Europejskiej wobec Rosji - cytuje Niezawisimaja Gazieta komentarz londyńskiego Timesa.
Rotfeld: "Tusk może być lekarstwem dla UE" Dyplomata jest zdania, że Tusk może okazać się tym, kto wypełni deficyt przywództwa.
Tusk: W obliczu wojny nie czas na piękne słowa -_ Dzisiaj trzeba bardzo mocno i wyraźnie powiedzieć: to wezwanie nie może być więcej manifestem słabych i bezradnych _ - przemawiał premier.
KOMENTARZE
(0)