Notowania

wlk.brytania
20.10.2012 08:51

Członek brytyjskiego rządu stracił posadę po kłótni z policją

Andrew Mitchell, parlamentarny sekretarz skarbu, podał się do dymisji w konsekwencji kłótni z policją na Downing Street.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Andrew Mitchell, parlamentarny sekretarz skarbu w gabinecie Davida Camerona, podał się do dymisji w konsekwencji kłótni, w którą wdał się w zeszłym miesiącu z policją na Downing Street.

Policjanci zarzucili Mitchellowi, że wyrażał się obraźliwie, gdy poprosili go, żeby zsiadł z roweru i pieszo przeszedł przez bramę, opuszczając biuro premiera. Mitchell przyznał, że klął na policjantów, przeprosił za swe zachowanie, ale zaprzeczył, jakoby nazwał ich prostakami, jak napisali w raporcie.

Odejścia Mitchella domagali się laburzyści i policja, wspierani w tej kwestii przez dziennik _ Daily Telegraph _. Incydent z Downing Street był w środę przedmiotem ostrej wymiany zdań w Izbie Gmin.

W liście do premiera, w którym podał się do dymisji, Mitchell napisał, że stało się dla niego jasne, iż nie będzie w stanie nadal wypełniać swych obowiązków. Cameron przyjął dymisję.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że zarzuty wobec Mitchella bardzo zaszkodziły Cameronowi, którego rząd jest często oskarżany o brak empatii dla zwykłych ludzi.

Tagi: wlk.brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz