Notowania

kryzys w hiszpanii
02.09.2010 11:38

Cztery miliony Hiszpanów nie ma pracy

Po czterech miesiącach spadku liczba bezrobotnych wzrosła o 1,5 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moody75/CC/Flickr)

*Bezrobocie wyniosło w sierpniu ponad 20 procent - poinformowało ministerstwo pracy w Madrycie, nie podając jednak konkretnej wysokości. Cztery miliony osób bez pracy to najwięcej w strefie euro. *

Po czterech miesiącach spadku stopa bezrobocia w Hiszpanii wzrosła w sierpniu w porównaniu z poprzednim miesiącem o 1,5 proc. Jak pisze agencja Associated Press, wzrost bezrobocia jest związany z wygasaniem kontraktów na prace w sezonie letnim.

W ciągu roku stopa bezrobocia wzrosła w Hiszpanii o 9,3 procent. Hiszpański urząd statystyczny informował w lipcu, że bezrobocie stale rośnie: w drugim kwartale obecnego roku wynosiło 20,09 procent, a 20,05 trzy miesiące wcześniej.

Władze Hiszpanii podały ostatnio, że udało im się znacznie zredukować deficyt budżetowy dzięki niepopularnym posunięciom, takim jak podwyżki podatków, w tym VAT, zniesienie ulg podatkowych i obniżki wynagrodzeń urzędników publicznych.

W najnowszym raporcie ministerstwo finansów poinformowało, że do końca lipca deficyt budżetowy rządu centralnego sięgnął 2,4 proc. PKB, czyli był o połowę mniejszy niż w analogicznym okresie 2009 roku. Dane nie uwzględniają wydatków władz regionalnych, które odegrają bardzo ważną rolę w realizacji rządowego celu redukcji deficytu z 11,2 proc. PKB w 2009 roku do 3 proc. w roku 2013.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t92827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hiszpanska;enklawa;w;afryce;zablokowana,145,0,657297.html) Hiszpańska enklawa w Afryce zablokowana Akcja marokańskich aktywistów jest odpowiedzią na ich rzekomą dyskryminację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t97590.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/w;hiszpanii;nie;bedzie;strajku;kontrolerow;powietrznych,130,0,655490.html) W Hiszpanii nie będzie strajku kontrolerów powietrznych Związki zawodowe porozumiały się z pracodawcami.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, bezrobocie, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz