Notowania

deficyt budżetowy
13.06.2012 12:25

Deficyt budżetowy niższy niż 32 mld zł? To plan na przyszły rok

Jeszcze w tym roku do budżetu państwa trafi 8,2 miliardów złotych z NBP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

Deficyt budżetowy po maju wyniósł ok. 27 mld zł, czyli niecałe 77 proc. planu rocznego - poinformowała wiceminister finansów Hanna Majszczyk._ _

_ - Deficyt budżetowy po maju wyniósł ok. 27 mld zł, to daje niecałe 77 proc. planu rocznego. W czerwcu powinien trafić do budżetu zysk z NBP _ - powiedziała w środę Majszczyk.

Celem Ministerstwa Finansów na 2013 r. jest deficyt budżetowy niższy niż 32 mld zł zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa - poinformowała wiceminister.

_ - Naszym celem jest, aby deficyt w projekcie budżetu na 2013 rok był niższy niż 32 mld zł zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa. Czy rzeczywiście nam się to uda będziemy w stanie określić do połowy lipca, kiedy będziemy m.in. znali planowane przez dysponentów budżetowych wydatki _ - powiedziała Majszczyk.

Dodała, że _ cel pozostaje taki jak zawsze: jak najniższy deficyt _. W przyjętych wczoraj przez rząd założeniach budżetu na 2013 r. przewidziano, że deficyt budżetu państwa nie będzie wyższy niż 32 mld zł (taką propozycję zawarto w aktualizacji Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2012-2015, przyjętej przez rząd 9 maja br.).

Zgodnie z harmonogramem budżetu na 2012 r., MF planowało po maju deficyt w wysokości 27.066,762 mln zł, czyli 77,3 proc. planu rocznego w wysokości 35 mld zł.

Wczoraj rząd zatwierdził roczne sprawozdanie finansowe NBP za 2011 rok. Oznacza to, że w 2012 r. - po dokonaniu odpisu na fundusz rezerwowy NBP - do budżetu państwa trafi 8,2 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą ukrócić długi państwa. Uda się? Celem Ministerstwa Finansów na 2013 r. jest deficyt budżetowy niższy niż 32 mld zł zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa - poinformowała dzisiaj wiceminister finansów Hanna Majszczyk.
Próbują przepchnąć budżet pod osłoną Euro Nierealne założenia co do bezrobocia, wzrostu gospodarczego oraz inflacji - tak opozycja określa projekt budżetu.
Rząd zdecydował. Tak będzie wyglądał 2013 rok Rada Ministrów przyjęła założenia budżetowe i propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r.
Tagi: deficyt budżetowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz