Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Deficyt w Niemczech o 20 mld euro niższy, niż zakładał rząd

0
Podziel się

Wyniesie on w tym roku od 60 do 63 miliardów euro.

Deficyt w Niemczech o 20 mld euro niższy, niż zakładał rząd
(ec.europa.eu)
bDyMWrSd

Niemiecki deficyt budżetowy wyniesie w tym roku od 60 do 63 miliardów euro. To nadal rekordowy poziom deficytu w historii Niemiec, choć o 20 miliardów mniej niż do tej pory zakładano.

Oficjalne prognozy resortu finansów przewidywały do tej pory, że deficyt budżetowy osiągnie poziom 80 miliardów euro. 20 dodatkowych miliardów, nieplanowanych w budżecie, niemiecki rząd uzyska z wyższych niż zakładano wpływów podatkowych, niższych kosztów funkcjonowania rynku pracy, a także ze sprzedaży licencji telefonii komórkowej.

Informacje mediów o niższym deficycie, podane wcześniej przez niemieckie media, potwierdzili politycy z kręgów koalicji rządzącej. Nowe szacunki zakładają, że także przyszłym roku deficyt będzie niższy niż zakładano. Według najnowszych danych, ma wynieść maksymalnie 55 miliardów, a nie 72 miliardy euro.

bDyMWrSf

Według mediów, dobre prognozy dla niemieckich finansów teoretycznie pozwoliłyby rządowi w Berlinie na wstrzymanie nawet o rok realizacji drastycznego programu oszczędnościowego. Koalicjanci jednak zapowiadają, że będą trzymać się oszczędnościowego kursu. Przyjęty przez rząd na początku czerwca program zakłada uzyskanie oszczędności rzędu 80 miliardów euro do 2014 roku.

bDyMWrSG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)