Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracje na Ukrainie. Szef Rady Europejskiej komentuje

0
Podziel się:

Apeluję do wszystkich stron o umiar i poszanowanie praw obywatelskich oraz wolności - mówi Herman Van Rompuy.

Demonstracje na Ukrainie. Szef Rady Europejskiej komentuje
(ec.europa.eu)
bETDnggl

Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy powiedział, że nadmierne użycie siły przez policję podczas demonstracji na Ukrainie jest nie do przyjęcia. Zapewnił, że Unia jest gotowa odpowiedzieć na europejskie aspiracje Ukraińców.

Na konferencji prasowej po rozmowie z premierem Włoch Enrico Lettą w Rzymie Van Rompuy oświadczył: _ Unia Europejska jest gotowa odpowiedzieć na głębokie europejskie aspiracje narodu ukraińskiego, które są obecne i bardzo widoczne w tych dniach _.

_ Apeluję do wszystkich stron o umiar i poszanowanie praw obywatelskich oraz wolności. Nadmierne użycie siły jest niedopuszczalne _ - stwierdził przewodniczący Rady UE odnosząc się do stłumienia demonstracji, do jakiej doszło w Kijowie po tym, gdy władze Ukrainy postanowiły nie podpisywać umowy stowarzyszeniowej z UE.

bETDnggn

Herman Van Rompuy dodał, że umowa ta _ oferuje Ukrainie niezależność i nowoczesność _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m208415.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ukraina;w;unii;europejskiej;donald;tusk;rozmawia;z;przewodniczacym;rady;europejskiej,66,0,1430850.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tusk przed szczytem UE: trudno o optymizm Oczekiwano, że na tym szczycie zostanie podpisana umowa o stowarzyszeniu Ukrainy z UE, władze w Kijowie ogłosiły jednak w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m47499.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/umowa;stowarzyszeniowa;ukrainy;rotfeld;unia;popelnia;blad,84,0,1427028.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Adam Rotfeld: Unia popełniła poważny błąd Ma na myśli uzależnienie umowy z Ukrainą od zwolnienia z więzienia Julii Tymoszenko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/m289934.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/umowa;stowarzyszeniowa;ukrainy;ukraina;wybiera;status;quo,176,0,1426864.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Ukraina nie wybiera Rosji, lecz status quo" Eksperci banku JP Morgan uważają, że zbliżenie Ukrainy z Rosją to najmniej prawdopodobny wariant przyszłości tego kraju.
bETDnggO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)