Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dla ratowania euro zrobią wszystko. Będzie rewolucja?

0
Podziel się:

Niemcy nie wykluczają zmian w traktacie, by umożliwić ściślejszą współpracę w ramach strefy euro - poinformowała kanclerz Angela Merkel w Brukseli po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Dla ratowania euro zrobią wszystko. Będzie rewolucja?
(ec.europa.eu)
bETxqbWt

Merkel nie powiedziała jednak, jakie konkretne zmiany byłyby potrzebne, tłumacząc, że jest na to za wcześnie. - _ Jeśli okaże się, że trzeba zmienić traktat, by usprawnić działanie w strefie euro, to nie może to być temat tabu. Nie można tego wykluczyć. Musimy zadbać o to, by euro okazało się udanym projektem, zatem trzeba zrobić wszystko, by tak się stało. Euro musi okazać się sukcesem _ - mówiła Merkel.

Także szef Komisji Europejskiej Jose Barroso mówił o tym, że zmiany w traktacie mogą okazać się konieczne, jeśli obecne działania dotyczące poprawy sytuacji w strefie euro będą niewystarczające.

- _ To sygnał dla rynków i inwestorów, że szukamy możliwości większej integracji Unii Europejskiej i strefy euro, a nie mniej Europy _ - mówił Barroso.

bETxqbWv

Jose Barroso powtórzył jednak, że jest przeciwny tworzeniu nowych instytucji, na przykład rządu gospodarczego strefy euro, proponowanego swego czasu przez Niemcy i Francję. O zmianach traktatowych mówi się od kilku miesięcy. Mają one pozwolić na zacieśnienie integracji gospodarczej w strefie euro, by mogła ona poradzić sobie z kryzysem. Ale to także może oznaczać przypieczętowanie Europy dwóch prędkości i pozostawienie państw bez wspólnej waluty poza głównym nurtem podejmowanych decyzji.

O kryzysie w strefie euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t91770.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bruksela;chce;nam;zabrac;miliardy;za;dziure;w;budzecie,119,0,926071.html) Bruksela zabierze nam 80 miliardów. To kara za dziurę w budżecie Komisja Europejska grozi odebraniem funduszy strukturalnych krajom łamiącym dyscyplinę finansową. Huebner: To skandal!
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t157467.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;ke;ma;recepte;na;kryzys;krytykuje;pomysl;merkel,27,0,923163.html) Barroso: Są tacy, którzy oszukiwali, by wejść do eurozony Jose Manuel Barroso atakuje Francję i Niemcy. Rząd gospodarczy nie pomoże.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t46900.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/merkel;ma;miesiac;by;przekonac;bundestag;do;projektu;ratowania;euro,72,0,900680.html) Albo Merkel ich przekona, albo odejdzie Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy dotyczący wzmocnienia Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej, aby skuteczniej walczyć z kryzysem w strefie euro.
bETxqbWW
KOMENTARZE
(0)