Notowania

giulio tremonti
27.12.2009 08:50

Do Włoch wróciło 80 miliardów euro

Na podatkowej amnestii dla obywateli skorzystał też budżet - podkreśla minister Giulio Tremonti.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC)

Na podatkowej amnestii dla obywateli skorzystał też budżet - podkreśla minister gospodarki Giulio Tremonti.

Włosi, którzy postanowili skorzystać z amnestii podatkowej, ogłoszonej dla tych, którzy swój kapitał nielegalnie transferowali poza granice Włoch, przetransferowali już do włoskich banków przeszło 80 miliardów euro.

_ - Ile dokładnie, tego jeszcze nie wiemy, ale skala nie ma precedensu - _ mówi Tremonti, cytowany przez brytyjski dziennik Times.

[

Szwajcaria krytykuje "nalot" na swoje banki ]( http://news.money.pl/artykul/szwajcaria;krytykuje;nalot;na;swoje;banki,157,0,551837.html )
Amnestia miała obowiązywać tylko do 15 grudnia, jednak ze względu na skalę zainteresowania, rząd zdecydował się przedłużyć ją do końca kwietnia przyszłego roku. Podniósł jednak stawkę podatku za transferowane środki z 5 do 6 procent.

_ - Podwyżka byłą konieczna, ponieważ otrzymaliśmy sygnały, że zainteresowanie przenoszeniem środków do włoskich banków jest tak ogromne, że operatorzy bankowi nie są w stanie ich obsłużyć - _ wyjaśnia minister Tremonti.

Dzięki podatkom od przeniesionych już pieniędzy włoski budżet zyskał już około 5 miliardów euro.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: giulio tremonti, włochy, amnestia, transfer, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz