Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk. unia
10.09.2012 11:06

Donald Tusk ucieknie do Brukseli?

Angela Merkel chciałaby polskiego premiera na jednym z głównych stanowisk w Unii Europejskiej. - To dynamiczny Europejczyk - chwali go kanclerz Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Donald Tusk może być głównym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na stanowisko szefa Komisji Europejskiej - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _.

Zdaniem gazety, za kandydaturą polskiego premiera opowiada się m.in kanclerz Angela Merkel. _ Der Spiegel _ przypomina, że gdy w maju Donald Tusk odbierał w Berlinie nagrodę im. Walthera Rathenau'a, Angela Merkel nie szczędziła pochwał pod adresem szefa polskiego rządu, nazywając go przekonanym i dynamicznym Europejczykiem. Niewielu wiedziało jednak, że za tymi ciepłymi słowami kryje się oferta pracy dla polskiego premiera.

W Europejskiej Partii Ludowej, do której należy zarówno Platforma Obywatelska jak i CDU Angeli Merkel, dojrzewa bowiem pomysł, aby to właśnie Donald Tusk ubiegał się o fotel szefa Komisji Europejskiej. Jak czytamy, stanowisko będzie wolne w 2014 roku, kiedy skończy się kadencja Jose Barroso.

_ Der Spiegel _ dodaje, że najpoważniejszym przeciwnikiem Donalda Tuska mógłby być Niemiec Martin Schulz, który najpewniej będzie kandydatem europejskich socjalistów. Pod uwagę brana jest także kompromisowa kandydatura obecnego premiera Włoch Mario Monti'ego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk zapowiada: "to koniec z gadaniną" Ruszył unijny szczyt poświęcony ratowaniu strefy euro. Premier zdradził, jak potraktuje propozycje stworzenia unii bankowej.
Lewandowski dla Money.pl: Tak oszukuje się podatników Unijny komisarz zdradza Money.pl, którego pomysłu europejskich decydentów boimy się tak bardzo, że wolimy o nim nie rozmawiać.
Tagi: donald tusk. unia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz