Notowania

donald tusk. unia
10-09-2012 (11:06)

Donald Tusk ucieknie do Brukseli?

Angela Merkel chciałaby polskiego premiera na jednym z głównych stanowisk w Unii Europejskiej. - To dynamiczny Europejczyk - chwali go kanclerz Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Donald Tusk może być głównym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na stanowisko szefa Komisji Europejskiej - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik Der Spiegel .

Zdaniem gazety, za kandydaturą polskiego premiera opowiada się m.in kanclerz Angela Merkel. Der Spiegel przypomina, że gdy w maju Donald Tusk odbierał w Berlinie nagrodę im. Walthera Rathenau'a, Angela Merkel nie szczędziła pochwał pod adresem szefa polskiego rządu, nazywając go przekonanym i dynamicznym Europejczykiem. Niewielu wiedziało jednak, że za tymi ciepłymi słowami kryje się oferta pracy dla polskiego premiera.

W Europejskiej Partii Ludowej, do której należy zarówno Platforma Obywatelska jak i CDU Angeli Merkel, dojrzewa bowiem pomysł, aby to właśnie Donald Tusk ubiegał się o fotel szefa Komisji Europejskiej. Jak czytamy, stanowisko będzie wolne w 2014 roku, kiedy skończy się kadencja Jose Barroso.

Der Spiegel dodaje, że najpoważniejszym przeciwnikiem Donalda Tuska mógłby być Niemiec Martin Schulz, który najpewniej będzie kandydatem europejskich socjalistów. Pod uwagę brana jest także kompromisowa kandydatura obecnego premiera Włoch Mario Monti'ego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk zapowiada: "to koniec z gadaniną" Ruszył unijny szczyt poświęcony ratowaniu strefy euro. Premier zdradził, jak potraktuje propozycje stworzenia unii bankowej.
Lewandowski dla Money.pl: Tak oszukuje się podatników Unijny komisarz zdradza Money.pl, którego pomysłu europejskich decydentów boimy się tak bardzo, że wolimy o nim nie rozmawiać.
Tagi: donald tusk. unia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
WP Money
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie