Notowania

emisja co2
15.06.2012 08:37

Emisja CO2. Twarde stanowisko Pawlaka

W Luksemburgu spotkają się ministrowie do spraw energii państw Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W Luksemburgu spotkają się ministrowie do spraw energii państw Unii Europejskiej. Polskę będzie reprezentował wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Ministrowie mają przyjąć wnioski w sprawie zaproponowanej przez Komisję Europejską ścieżki obniżania emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Waldemar Pawlak powiedział, że strona polska opowiada się za tym, by nie mieszać polityki energetycznej z polityką klimatyczną.

- _ W tym kontekście nie będziemy akceptowali żadnych rozwiązań, które by nam doklejały nowe pomysły klimatyczne. Bardzo jasno mówimy, że Polska jest za polityką efektywności energetycznej, a jeżeli mówimy o polityce klimatycznej, to możemy to akceptować, ale dopiero wtedy, kiedy będzie porozumienie globalne. Wtedy będzie to miało sens, znaczenie. Bez porozumienia trudno sobie wyobrazić skuteczną politykę klimatyczną _ - powiedział Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Polska, której gospodarka oparta jest w większości na węglu, obawia się zbyt wysokich kosztów związanych z polityką klimatyczną. Polski rząd od początku dyskusji argumentował, że Unia nie może brać na siebie jeszcze większych zobowiązań, bo jest na to za wcześnie.

Wspólnota powinna najpierw poczekać na zakończenie światowych negocjacji klimatycznych planowanych na 2015 rok i zobaczyć co zrobią najwięksi emitenci - Stany Zjednoczone, Chiny i Rosja.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą pakietu. Zbierają milion podpisów Przeciwnicy pakietu chcą zebrać minimum milion podpisów w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej i wysłać je Komisji Europejskiej.
Linie lotnicze sprzeciwiają się Unii. Przez... Szefowie europejskich linii lotniczych skrytykowali politykę UE ws. pozwoleń na emisję CO2.
Decyzja Unii uderzy w naszą gospodarkę?
Tagi: emisja co2, co2, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz