Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
18.03.2013 11:18

Europa będzie potrzebować polskich cnót gospodarczych

W przeszłości określenie polska gospodarka było w Niemczech synonimem niegospodarności. Ale obecnie, to właśnie Polska przeszła przez kryzys lepiej niż kraje południa Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

W niemieckiej prasie kolejna laurka dla polskiej gospodarki. Tym razem dziennik "Die Welt" chwali Polaków za to, jak radzili sobie w kryzysie.

Die Welt przypomina, że w przeszłości określenie polska gospodarka było w Niemczech synonimem niegospodarności. Ale obecnie, dzięki solidnej ekonomii, to właśnie Polska przeszła przez kryzys lepiej niż kraje południa Europy. Die Welt podkreśla, że w ostatnich miesiącach wzrost gospodarczy wyhamował, a bezrobocie sięgnęło 14 procent.

Jak czytamy, rządzący starają się jednak temu zaradzić m.in. poprzez powołaną właśnie spółkę Polskie Inwestycje czy zdecydowaną obniżkę stóp procentowych. Polacy nauczyli się tego, co Unia Europejska zdążyła już zapomnieć, a mianowicie: co znaczy zakasać rękawy - ocenia autor komentarza dodając, że Europa będzie jeszcze potrzebować polskich cnót gospodarczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chwalą Polskę. Ostra krytyka Francji O Polsce jako "silnym sąsiedzie" Niemiec oraz o Francji jako "słabym sąsiedzie" pisze dziś niemiecki tygodnik "Welt am Sonntag".
Oto pomysły Berlina i Warszawy na kryzys Szefowie MSZ Niemiec i Polski mówią o _ nowej wizji Europy _.
Berlin odwołał manewry z Rosją. Przez Polskę Kooperacja między Bundeswehrą i rosyjskimi siłami zbrojnymi trwa od 2006 roku.
Tagi: gospodarka, wiadomości, wiadmomości, kraj, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz