Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse watykanu
04.05.2013 16:52

Finanse Watykanu. Papież zwołał tajną naradę i żąda oszczędności

Więcej głoszenia Ewangelii, mniej biurokracji - takie polecenie wydał Franciszek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

W Watykanie odbyła się poufna narada papieża Franciszka z szefami urzędów Kurii Rzymskiej na temat oszczędności i redukcji biurokracji - podała agencja ANSA. Według jej źródeł papież nakazał też poprawić współpracę między watykańskimi dykasteriami._ _

_ Więcej głoszenia Ewangelii, mniej biurokracji _ - takie polecenie Franciszek wydał, jak twierdzi włoska agencja prasowa, prefektom kongregacji i przewodniczącym papieskich rad. Oprócz większej koordynacji pracy urzędów prosił również o szukanie oszczędności.

Spotkanie, jak wynika z nieoficjalnych informacji, odbyło się w minionych dniach i było pierwszą taką naradą od początku obecnego pontyfikatu.

Głęboka reforma Kurii Rzymskiej, której celem jest doprowadzenie do jasnego podziału kompetencji i likwidacji przerostu biurokracji, to jedno z najważniejszych zadań nowego biskupa Rzymu. O potrzebie gruntownych zmian mówiono wiele podczas obrad kolegium kardynalskiego w czasie marcowego wakatu w Stolicy Apostolskiej po abdykacji Benedykta XVI.

W minionych tygodniach papież Franciszek powołał ośmiu kardynałów doradców ze wszystkich kontynentów, którzy mają pomóc mu w realizacji reformy. Taki organ doradczy przy papieżu powołany został po raz pierwszy.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszek: To nie jest tortura, ani pralnia Papież wskazał, że podczas spowiedzi konieczne jest to, by umieć wstydzić się za grzechy.
Ten prezydent jest wzorem dla papieża Watykan podał, że biskup Rzymu zadzwonił w środę do prezydenta Włoch, by podziękować za życzenia imieninowe i zapewnić o swym uznaniu.
Mała wiarygodność Kościoła to wina wiernych Przed mszą papież modlił się przy grobie świętego Pawła. Homilię skoncentrował na trzech słowach: głosić, świadczyć, uwielbiać.
Tagi: finanse watykanu, franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz