Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Forum Gospodarcze Słowacja-Polska w lutym w Bratysławie

0
Podziel się

Przedstawiciele rządów Słowacji i Polski oraz przedsiębiorcy z obu krajów spotkają się 28 lutego.

Forum Gospodarcze Słowacja-Polska w lutym w Bratysławie
(Xpucmo/CC/Wikimedia)
bDzjoirV

Przedstawiciele rządów Słowacji i Polski oraz przedsiębiorcy z obu krajów spotkają się 28 lutego w Bratysławie podczas Forum Gospodarczego Słowacja-Polska. Poprzedzi ono tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w maju w Katowicach.

Jak poinformowali organizatorzy, udział w Forum potwierdzili już m.in. słowacki minister gospodarki Tomas Malatinsky, wiceszef słowackiego resortu spraw zagranicznych Peter Burian, a także przedstawiciele tamtejszych ministerstw środowiska oraz transportu i budownictwa i rozwoju regionalnego. Polski rząd będą reprezentowały wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik i wiceminister środowiska Beata Jaczewska.

W spotkaniu wezmą też udział samorządowcy, przedstawiciele organizacji pracodawców i przedsiębiorców, wśród nich szefowie najważniejszych spółek. Spotkanie w Bratysławie organizują Grupa PTWP - inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, we współpracy z polska ambasadą na Słowacji oraz naszym Ministerstwem Gospodarki.

bDzjoirX

Poprzednia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywała się w 11 miejscach w Katowicach. W 105 sesjach i debatach panelowych uczestniczyło 900 panelistów i 6 tys. osób z kraju i z zagranicy. Przy obsłudze Kongresu akredytowanych było 500 dziennikarzy.
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w połowie maja w Katowicach. To organizowany już po raz piąty trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 6 tys. gości z Polski i innych krajów europejskich. W blisko stu sesjach uczestniczy co roku kilkuset panelistów, w tym komisarze unijni, premierzy państw europejskich, przedstawiciele biznesu i rządów Europy Środkowej.

Spotkanie w Bratysławie nie będzie jedynym poprzedzającym tegoroczny Kongres, inne zostaną zorganizowane w Pradze i Budapeszcie. Efektem spotkań mają być wnioski do debat Kongresu, który zgodnie z intencją organizatorów ma być największą, najbardziej opiniotwórczą i najważniejszą imprezą gospodarczą w tej części Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Klęska na Słowacji. Kraj walczy z żywiołem W kraju spadło ponad pół metra śniegu. Nie kursują autobusy i pociągi. Przerwane są połączenia kolejowe. 80 tysięcy gospodarstw nie ma prądu.
Minister będzie im tłumaczył. "Do bólu" Minister rolnictwa Stanisław Kalemba zapowiedział, że do bólu wyjaśni ze słowackim ministrem podejrzenia dot. zanieczyszczenia mleka w proszku wyprodukowanego w Polsce.
Jakość polskiej żywności kwestionowana Rozmowa ma dotyczyć jakości polskich produktów spożywczych sprzedawanych w Unii.
bDzjoisy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)