Notowania

francja
10.11.2012 07:42

Francja: Mer rozpoczął protest głodowy

Mer gminy Sevran najpierw biegł do Paryża, a teraz głoduje pod przed siedzibą Zgromadzenia Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Mer Sevran - jednej z najbiedniejszych gmin Francji - przebiegł wczoraj 15 km dzielących gminę od dostatnich dzielnic Paryża, by tu rozpocząć strajk głodowy w proteście przeciwko pustce w budżecie gminnym, w którym brakuje 5 mln euro.

_ - Petycje i przemowy nie wystarczają _ - powiedział 43-letni Stephane Gatignon, rozpoczynając głodówkę przed siedzibą Zgromadzenia Narodowego. Gatignon jest merem Sevran od roku 2001.

W tym mieście-sypialni z 51 tysiącami mieszkańców na północny wschód od Paryża koncentrują się, jak pisze agencja AFP, wszelkie problemy francuskich przedmieść (20-procentowe bezrobocie, narkotyki, istnienie emigranckiego getta, pustynia medyczna).

_ - Jeśli nie będziemy mieć 5 mln euro, nie będziemy w stanie zapłacić firmom, które dla nas pracują _ - oświadczył Gatignon, były komunista, siedząc w namiocie, który dostarczyli jego stronnicy.

_ - Pozostanę tu do wtorku, albo i dłużej, jeśli będzie trzeba _ - powiedział. We wtorek 13 listopada rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Narodowego.

Od lat 90. i zamknięcia zakładów Kodak i Westinghouse, które dawały utrzymanie mieszkańcom, Sevran pogrążyło się w kryzysie. Zdaniem głodującego mera, nie dotyczy to tylko jego gminy i w roku 2013 może się to ujawnić w pełni w innych regionach.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa wojskowego samolotu we Francji Katastrofa nastąpiła w trudno dostępnym terenie w gminie Trelans w departamencie Lozere.
Coraz gorzej z produkcją. We Francji spadki Spadek wyniósł aż o 2,7 procenta w ujęciu miesięcznym. Analitycy spodziewali się co najwyżej poziomu 1 procenta.
Belgia i Francja ratują upadający koncern bankowy Oba kraje uzgodniły, że wesprą bank kwotą około 5,5 mld euro. Kolejną pomoc dla koncernu zatwierdzić musi Komisja Europejska.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz