Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francois Hollande sprzedaje kolekcję wina

0
Podziel się:

Według komunikatu Druot, pieniądze ze sprzedaży wykorzystane zostaną na zakup win po skromniejszej cenie, a nadwyżka trafi do budżetu państwa.

Francois Hollande sprzedaje kolekcję wina
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Dochód w wysokości 718 tys. euro, czyli dwa razy więcej niż wynosiła cena wyjściowa, przyniosła aukcja 1200 butelek wina z zasobów Pałacu Elizejskiego, siedziby prezydenta Francji - poinformował dom aukcyjny Druot w Paryżu.

Butelka Petrus z 1990 roku, wyceniona na 2200-2500 euro, została sprzedana za 7625 euro, dwie butelki Chateau Latour z 1982 roku o wyjściowej cenie ok. 2500 euro sprzedano po 4625 euro każdą.

Była to pierwsza wyprzedaż prezydenckiej piwniczki. Na aukcji sprzedano 10 procent jej zasobów. Wina przeznaczone do sprzedaży, przygotowane przez specjalistkę Virginie Routis, pochodziły głównie z Burgundii, Bordeaux, Alzacji, Doliny Loary i Doliny Rodanu.

_ - Wszystkie te wina były podawane na stół prezydenta Francji i towarzyszyły najważniejszym momentom historycznym V Republiki _ - podkreślili przedstawiciele Druot. Utworzone w 1947 roku piwnice w Pałacu Elizejskim należą do najbardziej prestiżowych piwnic z winami na świecie.

Według komunikatu Druot, pieniądze ze sprzedaży wykorzystane zostaną na zakup win po skromniejszej cenie, a nadwyżka trafi do budżetu państwa.

Czytaj więcej o sytuacji we Francji w Money.pl
Kryzys dotknął Pałac Elizejski. Na aukcje trafi... Pałac Elizejski zapewnił, że w dobie kryzysu kupuje alkohole w skromniejszej cenie, a nadwyżkę przekazuje do budżetu państwa.
Prezydent Francji wyprzedaje kolekcję wina 1200 butelek wina wartych od 15 do 2200 euro to zaledwie 10 procent całych zbiorów znajdujących się w piwnicy siedziby prezydenta Francji.
"Hollande zawiódł w rekordowym tempie" Wybrany w maju na prezydenta Francji Francois Hollande w rekordowym tempie zawiódł nadzieje swoich rodaków na przełom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)