Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze unijne
24.09.2012 07:14

Fundusze unijne. W Brukseli negocjują ostateczny kształt

Dotychczasowe rozmowy, co było spodziewane, podzieliły kraje członkowskie na 2 obozy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

*Przyspieszają negocjacje w sprawie budżetu Unii na lata 2014-2020. Dziś zajmą się nim ministrowie do spraw europejskich 27 krajów na spotkaniu w Brukseli. *

Na stole jest propozycja Cypru, kierującego obecnie pracami Wspólnoty, choć jeszcze bez konkretnych liczb. Dotychczasowe rozmowy, co było spodziewane, podzieliły kraje członkowskie na 2 obozy.

Projekt przygotowany przez Komisję Europejską w czerwcu ubiegłego roku przewiduje, że Polska mogłaby liczyć na niecałe 80 miliardów euro. Dania, która w pierwszej połowie roku kierowała pracami Unii, wprowadziła zapis, że kraje nie mogą dostać więcej niż w obecnym budżecie do 2013 roku. W przypadku Polski byłoby to 67 miliardów euro. Cypr wykreślił ten zapis, ale zapowiedział, że cięcia wydatków są nieuniknione.

Czytaj więcej w Money.pl
Kary dla krajów z deficytem niedopuszczalne Państwa nadbałtyckie i Węgry przeciwne dyscyplinie finansów publicznych i limitowi absorpcji funduszy przez dany kraj na 2,5 proc. PKB.
Bruksela zabierze nam 80 miliardów. To kara za dziurę w budżecie Komisja Europejska grozi odebraniem funduszy strukturalnych krajom łamiącym dyscyplinę finansową. Huebner: To skandal!
Prezydent o zmianie traktatu UE. Warto? Problemem Unii Europejskiej nie jest dziś brak wizji, tylko brak konkretnych rozwiązań dotyczących zarządzania i zabezpieczenia jej przed kolejnymi kryzysami - twierdzi Bronisław Komorowski.
Tagi: fundusze unijne, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz