Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gaz łupkowy w centrum zainteresowania Parlamentu Europejskiego

0
Podziel się:

Według polskich europosłów, wprowadzenie obciążeń dla sektora energetycznego to działanie na szkodę interesów gospodarczych Europy.

Gaz łupkowy w centrum zainteresowania Parlamentu Europejskiego
(Paweł Skraba/Reporter)

Zwolennicy i przeciwnicy od kilkunastu miesięcy przekonują do swoich racji, organizując konferencje i debaty.

W środę bezpośrednie starcie - Parlament Europejski ma głosować nad przepisami, dotyczącymi oceny oddziaływania na środowisko unijnych inwestycji. Według polskich europosłów, mogą one utrudnić poszukiwanie i wydobycie gazu z łupków. Projekt przepisów zwiększa biurokratyczne wymogi. Przewiduje obowiązkowe przeprowadzenie pełnej procedury oceny oddziaływania na środowisko na każdym etapie inwestycji, także w trakcie poszukiwań gazu łupkowego. Eurodeputowany Bogusław Sonik podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem, że grozi to zahamowaniem badań nad złożami.

_ - Jest to próba rzucenia kłody pod nogi procesowi, który dopiero rozpoczynamy, czyli zbadania, na ile te łupki są opłacalne _ - mówi Sonik. Podobnego zdania jest eurodeputowany Konrad Szymański. _ - To już jest bardzo propagandowa, antyłupkowa akcja. Takich reguł nie ma nigdzie na świecie. One mają tylko uprzykrzyć życie inwestorom _ - powiedział Szymański.

Według polskich europosłów, wprowadzenie biurokratycznych obciążeń dla sektora energetycznego to działanie na szkodę interesów gospodarczych Europy. Deputowani zamierzają zmienić obecny projekt przepisów, proponując swoje poprawki.

Czytaj więcej w Money.pl
Handel gazem. Czeka nas integracja rynków? Taką koncepcję zawiera raport Ośrodka Studiów Wschodnich, przygotowany we współpracy z centrami analitycznymi innych krajów V4, zaprezentowany na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
Janukowycz ograniczy zakupy gazu z Rosji - _ Kijów dąży do zróżnicowania źródeł dostaw energetycznych _- oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy.
Turkmenistan zwiększy dostawy gazu do Chin W rezultacie umowy możliwe będzie wysyłanie do 65 mld metrów sześciennych gazu rocznie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)