Notowania

gazprom
11.03.2014 14:24

Gazprom przyspiesza z budową South Stream

Liczący 3600 km South Stream to wspólny projekt Gazpromu i włoskiej firmy ENI, który ma zapewnić dostawy rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej z pominięciem Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(south-stream.info)

Rosyjski koncern energetyczny zapowiedział, że będzie dążyć do zwiększenia nakładów na budowę gazociągu, który ma dostarczać gaz ziemny do Europy Zachodniej z pominięciem Ukrainy.

_ Projekt budowy South Streamu postępuje. Do końca marca podpiszemy porozumienia dotyczące położenia pierwszego odcinka, jak również umowy w sprawie dostaw elementów gazociągu dla drugiego odcinka _ - poinformował we wtorek Gazprom w oficjalnym oświadczeniu, opublikowanym w Londynie po posiedzeniu rady nadzorczej South Streamu.

Gazprom opublikował swoje stanowisko dzień po tym jak Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z Rosjanami na temat udzielenia im ważnych pozwoleń, na mocy których planowany gazociąg mógłby funkcjonować w państwach Unii Europejskiej.

Liczący 3600 km South Stream to wspólny projekt Gazpromu i włoskiej firmy ENI, który ma zapewnić dostawy rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej z pominięciem Ukrainy. Ma prowadzić z Rosji przez Morze Czarne do Bułgarii, a następnie do Serbii, na Węgry, do Austrii i Słowenii.

Pod koniec października 2012 r. ostateczną zgodę na budowę swoich odcinków gazociągu wydały Węgry i Serbia. Przepustowość South Streamu ma wynieść 63 mld m sześc. gazu rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gazprom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz