Notowania

rząd
12.01.2009 16:26

Gęsicka podtrzymuje zarzuty wobec rządu

Posłanka PiS nadal twierdzi, że rząd nie potrafi wykorzystywać unijnych funduszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Posłanka PiS nadal twierdzi, że rząd nie potrafi wykorzystywać unijnych funduszy. Po piątkowej konferencji PiS na temat działań antykryzysowych Platforma Obywatelska zarzuciła byłej minister rozwoju regionalnego podawanie nieprawdziwych danych i kłamstwo.

Grażyna Gęsickapodtrzymała dzisiaj swoje stanowisko i sprostowała tylko jedną pozycję. Przyznała, że poziom realnie wydanych środków z Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013 wynosi nie 0,3 ale prawie 0,4 procent. Ponieważ na koniec ubiegłego roku rząd miał zakontraktowane umowy tylko na sumę 8 miliardów złotych, to według Grażyny Gęsickiej do końca tego roku nie uda się wydać zaplanowanych blisko 17 miliardów. Zdaniem posłanki PiS w tym tempie musiałoby to trwać 33 lata czyli do 2041 roku.

Grażyna Gęsicka uważa, że z podpisywaniem umów jest tak źle dlatego, że nie mamy gotowej dokumentacji wielkich inwestycji i nie możemy jej przesłać do Komisji Europejskiej. W 2007 roku Polska zgłosiła zamiar zrealizowania 245 takich strategicznych projektów jednak do tej pory wysłano tylko pięć planów. W pierwszym kwartale ma być kolejnych pięć. Zdaniem posłanki Gęsickiej rząd polski nie potrafi pomóc beneficjentom w przygotowaniu dokumentacji i nie wiadomo dlaczego nie chce korzystać z przeznaczonych na ten cel pieniędzy i pomocy technicznej.

Grażyna Gęsicka powiedziała, że nie zamierza procesować sięJanuszem Palikotem, który publicznie wypowiedział się o niej w obraźliwy sposób. Posłanka powiedziała, że wizja spotkania z Palikotem w sądzie jest tak odrażająca, że nie mogłaby się przemóc.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) 
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, unia, najważniejsze, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz