Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Grecji. Standard & Poor's obniżył rating Grecji do poziomu B minus

0
Podziel się:

To efekt informacji, że greckie władze nie chcą już korzystać z pakietu pomocowego UE, lecz będą zabiegać o tymczasowe finansowanie pomostowe.

Gospodarka Grecji. Standard & Poor's obniżył rating Grecji do poziomu B minus
(AP/Fotolink/East News)

Agencja Standard & Poor's obniżyła w piątek rating Grecji o jeden stopień, z _ B _ do _ B- _. Tego samego dnia greckie władze poinformowały, że nie chcą nadal korzystać z pakietu pomocowego UE, lecz będą zabiegać o tymczasowe finansowanie pomostowe.

Standard & Poor's poinformował w komunikacie, że obniża rating greckiego długu w związku z obawami o sytuację finansową kraju w okresie, w którym rząd w Atenach stara się renegocjować swoje zadłużenie.

Agencja ratingowa ostrzega też, że może ponownie obniżyć notę Grecji z uwagi na obawę o _ ograniczenie płynności _ greckich banków.

Tymczasem anonimowy przedstawiciel greckiego rządu powiedział agencji Reutera, że Grecja nie chce już od swych europejskich partnerów pieniędzy z pakietu pomocowego (tzw. bailoutu), chce jednak móc wyemitować więcej krótkoterminowych obligacji skarbu państwa.

Ateny chcą też _ porozumienia pomostowego _, czyli tymczasowego finansowania na okres przygotowywania przez nowy rząd planu renegocjacji zadłużenia.

_ To porozumienie pomostowe to nie jest nowy bailout, obłożony warunkami, inspekcjami, wizytami (wierzycieli) _ - powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Ateny będą musiały zapłacić w lutym odsetki od swego zadłużenia na sumę około 2 mld euro, a w marcu spłacić pożyczkę od Międzynarodowego Funduszu Walutowego wartą 1,5 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)