Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Eurolandu rośnie najszybciej od dwóch lat

0
Podziel się:

W Unii Europejskiej pojawiły się nowe zielone, wyspy. Gospodarki tych krajów znacznie wyprzedają Polskę.

Gospodarka Eurolandu rośnie najszybciej od dwóch lat
(.shock - Fotolia.com)
bFfQXRAR

Optymistyczne dane z gospodarki eurostrefy. Produkcja przemysłowa w sierpniu rosła w tempie najszybszym od dwóch lat. Wskazują na to dane europejskiego urzędu statystycznego, Eurostatu.

Produkcja w fabrykach eurostrefy wzrosła w sierpniu o jeden procent, to więcej od przewidywań analityków. Największy wzrost zanotowano jednak w sektorze finansowym - aż o 2,4 proc.

Największy wzrost, ponad osiem procent, odnotowano w Portugalii o 8,2 proc, na Malcie o 7,2 proc. Poza strefą euro największy skok spośród krajów UE zanotowano w Czechach o 4,7 proc. Jeszcze w lipcu zanotowano tam wzrost zaledwie o 0,4 proc. W Polsce zanotowano spadek o 0,9 proc., a jeszcze miesiąc wcześniej nasza gospodarka urosła o 0,4 proc..

bFfQXRAT

W górę poszły też wskaźniki w Niemczech i we Francji. Wzrost, choć nieco mniejszy niż w strefie euro, odnotowano w całej Unii Europejskiej - o 0,5 proc.. Irlandia, Włochy i Wielka Brytania zakończyła miesiąc pod kreską. Największy spadek o 2,8 proc. w sierpniu spośród krajów euro, zanotowano jednak na Łotwie

W sierpniu eurostrefa wyszła z półtorarocznej recesji, ale ekonomiści podkreślają, że gospodarka jest nadal słaba i niestabilna.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfQXRBu
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)