Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gospodarka Francji kuleje, ale rating ma najwyższy

0
Podziel się

Deficyt francuskich finansów publicznych w 2010 roku, osiągnął poziom 7,1 procent.

Gospodarka Francji kuleje, ale rating ma najwyższy
(tiseb/CC/Flickr)
bDTtLmrV

Francja ma rating AAA, ale jej wyniki nie są najlepsze - napisał na swoich stronach internetowych francuski dziennik _ Le Monde _.

Dzięki ratingowi AAA Francja może pożyczać na rynkach finansowych z korzystnym dla siebie oprocentowaniem. Obecny rating Francji został potwierdzony w ostatnich miesiącach przez trzy główne agencje ratingowe: S&P, Moody's i Fitch.

Cytowany przez _ Le Monde _ za agencją Reuters Ciaran O'Hagan, analityk z Societe Generale twierdzi, że nie należy spodziewać się zniknięcia kolejnego _ potrójnego A _ na świecie, w szczególności francuskiego. Jednak, jak podkreślają obserwatorzy przywołani przez gazetę, wśród krajów strefy euro z najwyższym ratingiem, Francja ma najgorsze wyniki.

bDTtLmrX

Jak podaje dziennik, deficyt francuskich finansów publicznych w 2010 r. osiągnął poziom 7,1 proc.

Rząd francuski zapewnia, że zrobi wszystko, aby zmniejszyć deficyt, co pozwoli również na obniżenie relacji długu do PKB w najbliższych latach - napisał dziennik. Ponadto francuskie władze przewidują stopniową redukcję deficytu budżetowego do 2 proc. w 2014 r.

Dziennik napisał, że agencje doceniają solidność francuskiego systemu bankowego oraz fakt, że zadłużenie prywatne pozostaje pod kontrolą. Pozytywnie przyjęły także przeprowadzaną reformę emerytur. Agencje krytykują za to m.in. nierównowagę na rachunku obrotów bieżących i wzrastający deficyt w handlu zagranicznym, który oznacza utratę konkurencyjności i zagraża stabilności ekonomicznej kraju.

bDTtLmsd

Porównaj sam wskaźniki i dane na wykresach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDTtLmsy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)