Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka światowa zdrowieje, ale za wcześnie na ulgę

0
Podziel się:

Europa jest na drodze do stabilności finansowej, także w USA pojawiają się oznaki wyższego wzrostu gospodarczego i spadku bezrobocia.

Gospodarka światowa zdrowieje, ale za wcześnie na ulgę
(ec.europa.eu)
bFgdPOdh

_ - Światowa gospodarka jest na drodze do uzdrowienia, ale daleko jej jeszcze do stabilności. Za wcześnie na ulgę i zadowolenie z siebie - _ powiedziała szefowa MFW Christine Lagarde na dorocznym spotkaniu amerykańskich wydawców prasy w Waszyngtonie._ _

_ - Po najdłuższej, najtrudniejszej zimie w życiu obecnego pokolenia pojawiają się obiecujące sygnały _, _ że koniunktura w gospodarce światowej nareszcie się poprawia _ - powiedziała Lagarde podczas spotkania zorganizowanego przez agencję Associated Press.

Europa jest na drodze do stabilności finansowej, także w USA pojawiają się oznaki wyższego wzrostu gospodarczego i spadku bezrobocia - mówiła szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. _ Dlatego obecnie tak ważne jest, by ustawodawcy skorzystali z tej chwili wytchnienia i doprowadzili swe zadanie do końca _ - podkreśliła.

bFgdPOdj

Lagarde przestrzegła, że _ czas na odpoczynek nigdy nie trwa długo _. Największych zagrożeń dla światowej gospodarki upatruje ona w _ przeciążonym systemie finansowym Europy _, dużym zadłużeniu państw i obywateli, a także w _ uporczywie wysokim bezrobociu _. _ Także rosnące ceny ropy naftowej to oczywiście kolejna chmura na horyzoncie _ - dodała.

Szefowa MFW zaapelowała do USA, by przewodziły międzynarodowej współpracy w kwestiach gospodarczych. _ Pogłębiona współpraca w skali globalnej jest kluczem _ do rozwiązania obecnych problemów. _ Jeśli europejska gospodarka zacznie się chwiać - przestrzegła - odbije się to na gospodarce amerykańskiej i tworzeniu miejsc pracy w USA _.

Jej zdaniem należy kontynuować i rozszerzyć programy pomocowe wśród 17 krajów strefy euro, aby pomóc tym borykającym się z kryzysem zadłużenia. Same posunięcia oszczędnościowe nie zapewnią zrównoważonego, trwałego wzrostu. _ Globalny, niezróżnicowany pęd ku cięciom ostatecznie przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Państwa takie jak USA nie powinny działać pochopnie _ - zaznaczyła.

Przypominając, że na świecie jest ponad 200 mln bezrobotnych, Lagarde podkreśliła: _ Zapewnienie ludziom pracy to priorytet _.

bFgdPOdp
Czytaj więcej o szefowej MFW w Money.pl
Pierwsza oferta dla Grecji. 28 miliardów euro Obok MFW, w pakiecie pomocowym udział swój udział zadeklarowały Komisja Europejska i Europejski Bank Centralny.
W MFW znów skandal. Lagarde ma śledztwo Francuski sąd zdecydował o wszczęciu śledztwa w jej sprawie w związku z tzw. aferą Tapiego.
Rostowski: Lagarde to utalentowana osoba Według Jacka Rostowskiego minister finansów Francji posiada niezbędne cechy potrzebne do objęcia tak ważnego stanowiska, jakim jest przewodnictwo MFW.
bFgdPOdK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)