Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gospodarka Włoch. Wyprodukują więcej wina, niż Francja

0
Podziel się

Rolniczy związek Coldiretti obliczył, że zbiory w tym roku pozwolą na wyprodukowanie 45 milionów hektolitrów wina.

Gospodarka Włoch. Wyprodukują więcej wina, niż Francja
(PAP/EPA)
bEpXLfuJ

We Włoszech zakończyło się tegoroczne winobranie. Jednocześnie do sprzedaży już trafiło czerwone młode wino Novello z najwcześniej zebranych winogron. Jego pojawieniu się nie nadaje się już jednak takiego rozgłosu, jak jeszcze kilka lat temu.

Rolniczy związek Coldiretti obliczył, że zbiory w tym roku pozwolą na wyprodukowanie 45 milionów hektolitrów wina. Podkreślono przy okazji, że Włochy wyprzedzą swego odwiecznego rywala - Francję, gdzie produkcja zatrzyma się na 44 milionach hektolitrów.

Związek rolników ogłosił ponadto, że rok 2013 przejdzie do historii jako rekordowy pod względem wartości eksportu włoskiego wina. Po raz pierwszy przekroczy ona 5 miliardów euro. To wynik wzrostu sprzedaży włoskiego wina za granicę o 9 punktów procentowych.

bEpXLfuL

Od początku listopada w sprzedaży już jest młode wino Novello. Rozlano je do kilku milionów butelek. Średnia cena butelki wynosi kilka euro.

Wino, które jest rezultatem przyspieszenia wszystkich etapów produkcji, jest tradycyjnie uważane za godną skosztowania nowinkę, ale nie cieszy się uznaniem ze strony koneserów.

Mimo że w tym roku nadejściu Novello nie towarzyszyły spektakularne akcje promocyjne, Włosi kupują je chętnie, ponieważ jego obecność na stołach stała się z czasem elementem tradycji. Trunek ten wyróżnia świeżość i lekkość, a także to, że pasuje niemal do wszystkich dań. To wino o krótkiej trwałości; należy wypić je w ciągu trzech-czterech miesięcy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpXLfuR
bEpXLfvm
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)