Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarki Hiszpanii i Włoch dadzą radę. "Trzeba tylko determinacji"

0
Podziel się:

Hiszpańska minister broni swojego kraju.

Gospodarki Hiszpanii i Włoch dadzą radę. "Trzeba tylko determinacji"
(PAP/EPA)

Zdaniem hiszpańskiej minister gospodarki Eleny Salgado (na zdjęciu) gospodarki Hiszpanii i Włoch są _ silne i zdywersyfikowane _, stąd _ nielogiczne _ jest, że zostały _ dotknięte przez niestabilność rynków _.

_ - To nielogiczne, że Hiszpania czy Włochy są dotknięte przez niestabilność rynków. Mamy gospodarki zdywersyfikowane, silne, które zawsze potrafiły radzić sobie z problemami _ - przekonywała Salgado w rozmowie z hiszpańskim radiem Cadena Ser.

_ - Jeśli uda nam się pokazać determinację, którą wszyscy mamy, rynki racjonalnie się uspokoją _ - dodała.

8 lipca na rynkach nastąpiła wielka wyprzedaż włoskich obligacji i akcji włoskich banków. Włoskie media nazwały ją _ czarnym piątkiem _. Wczoraj do rekordowo wysokiego poziomu wzrósł koszt ubezpieczenia włoskiego długu.

Rynki finansowe obawiają się, że Włochy i Hiszpania mogą się dostać w spiralę zadłużenia, która dotknęła wcześniej Grecję, Portugalię i Irlandię, i że pomoc, jakiej udzieliły UE i MFW tym trzem państwom, nie wystarczy w przypadku dużo większych gospodarek włoskiej i hiszpańskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlochy;i;hiszpania;nie;zostana;same;eurogrupa;zapowiada;pomoc,178,0,871090.html) Włochy i Hiszpania nie zostaną same. Eurogrupa zapowiada pomoc Ministrowie finansów strefy euro zapowiedzieli, że są gotowi uelastycznić istniejący fundusz ratunkowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t94137.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/amerykanie;coraz;bardziej;sie;boja;tym;razem;wlochow,174,0,871086.html) Amerykanie coraz bardziej się boją. Tym razem Włochów Fala wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez europejskie rynki akcji, dotarła również za Ocean.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t47093.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strach;na;rynku;wszyscy;zaplacimy;podatki;kredyty;,28,0,870684.html) Strach na rynku. Wszyscy zapłacimy: podatki, kredyty... Frank szwajcarski rekordowo drogi. Indeksy giełd osuwają się w dół. Wszystko przez obawy o wypłacalność Włoch. Nawet jeżeli premier Berlusconi poprosi o pomoc, UE nie ma 600 mld euro dla jego kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)