Notowania

haker
12.09.2013 14:58

Haker wykradł dane 2 mln klientów Vodafone

Łupem hakera padły nazwiska, daty urodzenia, adresy oraz informacje o płci, kodach bankowych i numerach kont.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W mieszkaniu podejrzanego, który jest prawdopodobnie pracownikiem firmy, przeprowadzono rewizję. Łupem hakera padły nazwiska, daty urodzenia, adresy oraz informacje o płci, kodach bankowych i numerach kont.

Zdaniem przedstawicieli Vodafone przestępca znał zabezpieczenia systemu komputerowego firmy. Wykradł dane abonentów telefonii komórkowej; dane abonentów łączy stacjonarnych nie zostały naruszone. Vodafone ma w Niemczech 32 mln klientów.

Pracownicy Vodafone wykryli włamanie do sieci na początku września i natychmiast zawiadomili policję. Na prośbę władz wiadomość o przestępstwie utrzymywano dotąd w tajemnicy z uwagi na dobro śledztwa.

Jak podkreśla Vodafone, hakerowi nie udało się wykraść innych poufnych danych, takich jak informacje o kartach kredytowych, hasła, numery PIN oraz numery telefonów komórkowych.

Włamanie do sieci komputerowej Vodafone jest kolejnym spektakularnym cyberprzestępstwem. W 2006 roku złodzieje wykradli 17 mln numerów i danych klientów operatora telefonii komórkowej T-Mobile. W kwietniu 2011 roku doszło do włamania do sieci Playstation Network firmy Sony. Poszkodowanych zostało 77 mln użytkowników, w tym 32 mln w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl
Włamanie do pałacu Buckingham Mężczyzna wspiął się po ogrodzeniu otaczającym królewską rezydencję i dostał się do samego budynku.
Hakerska afera w USA. Chodzi o 300 mln Czterej Rosjanie i Ukrainiec w ciągu ostatnich siedmiu lat mieli włamać się do sieci komputerowych kilkunastu instytucji.
Agenci nadal będzie zbierać dane obywateli Amerykańska Izba Reprezentantów odrzuciła wczoraj wniosek o ograniczenie programu zbierania danych elektronicznych przez agencję wywiadowczą USA.
Tagi: haker, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz