Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpanie chcą zmienić strefę czasową

0
Podziel się

Hiszpania, podobnie jak Portugalia leży na szerokości południka Greenwich a nie Berlina - argumentują domagający się zmiany strefy czasowej.

Hiszpanie chcą zmienić strefę czasową
(Moody75/CC/Flickr)
bEpAEUaJ

Już wkrótce, w Hiszpanii, może obowiązywać czas londyński. Pierwszą zgodę na cofnięcie zegara o godzinę wydała komisja parlamentarna zajmująca się racjonalizacją godzin pracy. Wkrótce sprawą zajmie się Rada Ministrów.

_ - Hiszpania, podobnie jak Portugalia leży na szerokości południka Greenwich a nie Berlina _ - argumentują domagający się zmiany strefy czasowej. I przypominają, że czas londyński obowiązywał na całym Półwyspie Iberyjskim do 1942 roku.

_ - Jeśli chodzi o godziny pracy, to Hiszpania jest wyjątkiem. Zaczynamy jak reszta Europy, a kończymy 3 a nawet 4 godziny później. Nie mamy życia rodzinnego _ - skarży się Ignacio Boqueras, przewodniczący Narodowej Komisji ds. Racjonalizacji Rozkładu Dnia.

bEpAEUaL

Jednak nie wystarczy cofnąć zegary, trzeba też zmienić przyzwyczajenia i telewizyjną ramówkę. Programy o największej oglądalności kończą sie zwykle po północy. A do tego Hiszpanie musieliby zrezygnować z południowej sjesty.

Czytaj więcej w Money.pl
Czwarty rok bez podwyżki. Będą protesty? Od 2011 r. obowiązuje administrację publiczną dyspozycja rządowa, na mocy której na miejsce każdych dziesięciu przechodzących na emeryturę pracowników tego sektora wolno przyjąć jednego.
Rozjemcy z Brukseli polecą na Gibraltar - _ Komisja Europejska zbada zaostrzenie przez Hiszpanię kontroli osób i towarów _ - poinformował rzecznik komisji Olivier Bailly.
Hiszpańska giełda przestraszyła się Merkel Giełda w Madrycie zamknęła dzisiejszą sesję największymi spadkami w całej Europie. Spadły notowania wszystkich banków.
bEpAEUbm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)