Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpańska giełda przestraszyła się Merkel

0
Podziel się:

Giełda w Madrycie zamknęła dzisiejszą sesję największymi spadkami w całej Europie. Spadły notowania wszystkich banków.

Hiszpańska giełda przestraszyła się Merkel
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)
bEEIUyhx

Hiszpańska giełda zamknęła dzisiejszą sesję największymi spadkami w całej Europie. Spadły notowania wszystkich banków. Zdaniem komentatorów, inwestorzy obawiają się trzeciej kadencji kanclerz Angeli Merkel i jej polityki finansowej wobec południa Europy.

Santander, Banco Popular, Banco Sabadell i CaixaBank - na czerwono zakończyły dzisiejszą sesję wszystkie hiszpańskie instytucje finansowe. Najwięcej - prawie o 2 proc. - spadły akcje banków, które miały problemy finansowe. _ _

_ - Wyniki niemieckich wyborów nie wzbudziły zaufania inwestorów _ - podsumowali zachowanie giełdy hiszpańscy ekonomiści. Ich zdaniem, inwestujący w akcje obawiają się rygorystycznej polityki finansowej Niemiec wobec Hiszpanii.

bEEIUyhz

Wiadomo, że wraz z wygraną Angeli Merkel po raz kolejny odsuwa się data przyjęcia przez Brukselę unii bankowej. _ Dzięki reformie systemu bankowego hiszpańskie banki są silniejsze, ale lepiej zrobiłoby im złagodzenie niż zaostrzenie polityki _ - uważają komentatorzy giełdowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy wybierają Bundestag. Nawet Google zachęca do głosowania Z sondaży wynika, że Angela Merkel zachowa fotel kanclerza. Nie wiadomo jednak, z kim utworzy rząd.
Oto, co czeka Europę po wyborach w Niemczech Angela Merkel ma największe szanse na zwycięstwo. To najlepszy scenariusz również dla polskich firm.
Merkel albo Steinbrück. Kto zostanie kanclerzem Niemiec? Tylko lider SPD jest w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić aktualnej szefowej rządu. Jego szanse nie są jednak duże.
bEEIUyia
KOMENTARZE
(0)