Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huebner: Czeka nas długa batalia o środki z Unii

Eurodeputowana ma nadzieję, że Polsce uda się uzyskać około 100 mld euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Eurodeputowana Danuta Huebner ma nadzieję, że Polska uzyska około 100 miliardów euro w kolejnym budżecie Unii Europejskiej. Unijna walka o budżet ma rozpocząć się za kilka miesięcy. *

Danuta Huebner, która była gościem _ Sygnałów Dnia _, zapowiedziała, że rozmowy o budżecie będą długą batalią. Jak podkreśliła, Polska prawdopodobnie posłuży się argumentem, że nasze unijne miliardy służą też innym krajom Unii Europejskiej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t41980.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/lewandowski;polska;powinna;dostawac;najwiecej;z;ue,46,0,673326.html) Lewandowski: Polska powinna dostawać najwięcej z UE
Według _ Gazety Wyborczej _, podczas rozmów Polska ma podkreślać, że z każdego euro przekazanego do Polski przez niemieckich podatników, do Niemiec wraca 85 centów. Danuta Huebner zaznaczyła, że tak wygląda często sytuacja z zachodnimi przedsiębiorstwami inwestującymi w Polsce.

POSŁUCHAJ *DANUTY HUEBNER*:

Eurodeputowana wyraziła nadzieję, że w nowym budżecie Wspólnoty obecnej polityki spójności nie zastąpią budżety sektorowe. Jak zaznaczyła, te byłyby dużo mniej korzystne dla nowych państw członkowskich, takich jak Polska.

Danuta Huebner powiedziała też, że nie jest przesądzone na jak długi okres będzie uchwalona nowa perspektywa budżetowa Wspólnoty. Dotychczas obejmowała ona lata 2007-2013. Według gościa Sygnałów, najlepszy format nowego budżetu to 5 lat plus 5, czyli budżet na 10 lat, gruntownie rewidowany po pierwszych 5 latach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t95074.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ruszamy;do;walki;o;budzet;unijny;i;dotacje,115,0,656243.html) Ruszamy do walki o budżet unijny i dotacje Chcemy utrzymania polityki spójności i dalszego wspierania biedniejszych. Póki co trzykrotnie więcej bierzemy niż wpłacamy do unijnej kasy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t44576.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/huebner;musi;zdecydowac;europosel;czy;komisarz,21,0,483605.html) Huebner musi zdecydować: europoseł czy komisarz Komisarz unijny nie może być równocześnie europosłem.
Tagi: budżet unii europejskiej, budżet, unia, ue, huebner, polska, pieniądze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz