Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci forsują hiszpańską granicę w Melilli

0
Podziel się:

Po afrykańskiej stronie koczuje kilka tysięcy osób, które miesiącami czekają na okazję, żeby wedrzeć się na teren hiszpańskiego miasta.

Imigranci forsują hiszpańską granicę w Melilli
(AP/Fotolink/East News)

Ponad 100 nielegalnych imigrantów z Afryki pokonało granicę Hiszpanii i Unii w Melilli, hiszpańskim mieście na terenie Maroka. 14 osób zostało rannych, żadnej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Melille odgradza od Maroka 6 metrowa, podwójna zapora z siatki i drutu kolczastego. Zdaniem policji, po afrykańskiej stronie koczuje kilka tysięcy osób, które często miesiącami czekają na okazję, żeby wedrzeć się na teren miasta.

Dzisiaj doszło do trzech prób pokonania granicy. Imigranci, około 500 osób, równocześnie usiłowali pokonać zaporę w kilku miejscach i co najmniej 100 osobom udało się wedrzeć na teren Hiszpanii. Są wśród nich dzieci.

Niektórzy maszerują kilka lat, żeby dotrzeć do granicy z UE. Większość, w obawie przed ekstradycją, wyrzuca dokumenty, a potem trafia do obozów dla nielegalnych imigrantów, skąd zwykle jest transportowania na Półwysep Iberyjski.

Czytaj więcej w Money.pl
Austria zaostrza przepisy imigracyjne Uzbrojeni w noże i metalowe pręty mieszkańcy zamkniętego ośrodka położonego w wyspiarskim państwie w Mikronezji na kilka godzin przejęli kontrolę nad ośrodkiem dla imigrantów.
Oni nie chcą imigrantów. Będą chronić granice Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim tych ludzi, którzy docierają do Australii i domagają się azylu politycznego.
Południe Europy ponownie poprosi o pomoc? W zadłużonych państwach Południa Europy: Portugalii, Hiszpanii i Włoszech wzrosło polityczne ryzyko. W Portugalii panuje polityczny impas.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)