Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indeks giełdowy DAX pobił historyczny rekord. Przekroczył 9 tys. punktów

0
Podziel się:

Niemieckiej giełdzie w ustanowieniu historycznego rekordu pomogły pieniądz płynące na rynki z Fedu.

Indeks giełdowy DAX pobił historyczny rekord. Przekroczył 9 tys. punktów

Główny niemiecki indeks giełdowy DAX przekroczył dzisiaj po raz pierwszy w swojej 25-letniej historii poziom 9 tys. punktów. Decydującym powodem wzrostu jest strumień pieniędzy płynący na rynki finansowe z banku centralnego USA (Fed) - pisze agencja dpa.

Rekordowy wzrost odnotowano o godz. 13.19. Na zamknięciu sesji DAX znalazł się jednak poniżej rekordowego poziomu, osiągając 8.985,74 pkt. - wzrost o 0,06 proc. W ciągu tygodnia wzrost wyniósł 1,36 proc.

Agencja tłumaczy wzrost panującym na giełdach przekonaniem, że po ogłoszeniu w tym tygodniu niekorzystnych danych dotyczących rynku pracy w USA Fed zmieni swoją politykę pieniężną najwcześniej w 2014 roku.

- _ Giełdowa sygnalizacja ustawiona jest nadal na zielone światło, a wobec rozpoczętego lepiej niż się obawiano sezonu sprawozdań, o czym świadczą zaskakująco dobre informacje z czołowych firm DAX-u, takich jak BASF, Daimler i SAP, główny indeks może jeszcze rozbudować swój podwyższony poziom _ - powiedział dpa analityk Alpha Wertpapierhandel Stefan de Schutter.

Zwycięzcą piątkowej sesji był koncern chemiczny BASF; wartość akcji wzrosła o 1,32 proc. do 75,17 euro za jedną akcję. Tuż za nim znalazły się akcje koncernu energetycznego RWE, których wartość wzrosła o 1,18 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy: autostrady będą jednak płatne? Z doniesień prasowych wynika, że w Niemczech ma zostać wprowadzono winieta.
Zapłacą więcej za prąd. Przez OZE Podwyżki będą konieczne, pomimo że wolnorynkowa cena energii elektrycznej spada. Paradoksalna sytuacja jest wynikiem subwencjonowania producentów energii ze źródeł odnawialnych.
Elektroniczny gigant zwalnia swojego szefa Siemens AG poinformował, że zmienia prezesa. Rada nadzorcza omówi _ przedterminowe odejście prezesa i dyrektora generalnego _.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)