Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indeks PMI w strefie euro poniżej prognoz analityków

0
Podziel się:

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w kwietniu 46,5 pkt wobec 46,8 pkt na koniec poprzedniego miesiąca.

Indeks PMI w strefie euro poniżej prognoz analityków
(IPON-BONESS/SIPA/EAST NEWS)
bEEiUGoR

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w kwietniu 46,5 pkt wobec 46,8 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - wynika ze wstępnych wyliczeń.* *Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 46,7 punktu.

Indeks PMI composite w strefie euro podliczono w kwietniu 2013 r. na 46,5 pkt wobec 46,5 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne wyliczenia. Analitycy szacowali wartość indeksu na 46,5 punktu.

Natomiast indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro, wyniósł w kwietniu 2013 r. 46,6 pkt wobec 46,4 pkt w poprzednim miesiącu. Analitycy szacowali wskaźnik na 46,5 pkt.

bEEiUGoT

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze lub w gospodarce. Indeks powstaje na podstawie badania przeprowadzonego wśród 2000 firm, m.in. banków i przewoźników lotniczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące wiadomości z gospodarki strefy euro Dane opublikował europejski urząd statystyczny Eurostat.
Ważne dane o gospodarce Eurolandu. Wzost pomoże? Dziś wysyp danych na temat PMI poszczególnych krajów UE. Sprawdź, komu grozi recesja.
bEEiUGpu
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)