Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inflacja w Niemczech zmniejszyła się w ubiegłym roku

0
Podziel się:

Inflacja w Niemczech zmniejszyła się w ubiegłym roku do 2 procent, podczas gdy w roku 2011 wyniosła jeszcze 2,3 procent.

Inflacja w Niemczech zmniejszyła się w ubiegłym roku
(eliandric/iStockphoto)
bFgqJuyJ

Inflacja w Niemczech zmniejszyła się w ubiegłym roku do 2 procent, podczas gdy w roku 2011 wyniosła jeszcze 2,3 procent - głoszą opublikowane dziś pierwsze obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego z siedzibą w Wiesbaden.

Jak zaznacza agencja dpa, spadek inflacji nastąpił mimo tego, że benzyna jest obecnie w Niemczech tak droga jak nigdy przedtem, a w ciągu ubiegłego roku podrożały również olej opałowy i gaz ziemny.

To dobra wiadomość dla niemieckich konsumentów, ale nie jest ona w stanie usunąć głęboko zakorzenionego lęku przed znaczną redukcją siły nabywczej pieniądza - wskazuje dpa, dodając, że wielomiliardowe wydatki Europejskiego Banku Centralnego na ratowanie banków i państw mogą w dłuższej perspektywie zagrozić równowadze kruchego systemu finansowego.

bFgqJuyL
Czytaj więcej w Money.pl
Biedniejemy, te dane to potwierdzają GUS podał wysokość przeciętnego wynagrodzenia. Wzrosło, ale...
Zaskakujące dane z firm. W Polsce najlepiej od... Nastroje w strefie euro okazały się lepsze od oczekiwań. W naszym kraju, wskaźnik ilustrujący nastroje też zaskoczył ekspertów.
Niemieckie dane mocno zaskakują, ale... Eurostat ogłosił, że gospodarka eurostrefy w okresie od początku lipca do końca września skurczyła się o 0,1 proc. wobec spadku o 0,2 proc. w poprzednim kwartale.
bFgqJuzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)