Magnesy dla inwestorów

Ta osobliwa mapa, opracowana przez serwis Howmuch.net, przedstawia świat przez pryzmat bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Dlatego liczący zaledwie 7,3 mln ludności Hongkong jest niemalże tej samej wielkości, co Chiny z 1,3 mld mieszkańców. Polska jest z kolei większa niż Norwegia, Szwecja czy Turcja.

Kolory użyte na mapie odpowiadają pozycji poszczególnych państw w rankingu wolności gospodarczej, co pokazuje, że poziom BIZ nie zawsze idzie w parze z przychylnym klimatem inwestycyjnym.

Chiny, choć uznawane są za kraj o ograniczonej swobodzie i mocno restrykcyjnych przepisach, przyciągają równie skutecznie inwestorów co brylujący w zestawieniach wolności gospodarczej Hongkong.

Jak zatem wygląda zestawienie najbardziej atrakcyjnych państw? Które kraje omijają inwestorzy i jak w tym zestawieniu plasuje się Polska?

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
sdew
2017-02-08 11:05
a gdzie NIEMCY?
mykola
2017-02-04 19:07
Banderoland to na którym miejscu?
hmm
2017-02-04 07:57
dyrdymaly a to co wazne czyli jednolity podatek PIT tworzyli niby rok i w koncu zrezygnowali nawet nie podajac powodów konkretnych...zmarnowany rok czasu a miala byc taka rewolucja i uproszczenie podatkow
Pokaż wszystkie komentarze (66)