Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiktor janukowycz
28.11.2013 17:08

Janukowycz wyprzedza Kliczkę w sondażach

Na prezydenta Wiktora Janukowycza głosowałoby 17 procent wyborców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BISSON/JDD/SIPA/EAST NEWS)

Jeśliby wybory prezydenckie na Ukrainie odbyły się w połowie listopada, a premier Ukrainy nie znajdowała się na liście kandydatów, to na prezydenta Wiktora Janukowycza głosowałoby 17 proc., a na szefa opozycyjnego Udaru Witalija Kliczkę - 16 proc. wyborców.

Dane sondażu przeprowadzonego w listopadzie przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) zaprezentowała agencja Interfax Ukraina.

Na Arsenija Jaceniuka - szefa klubu parlamentarnego partii Batkiwszczyna znajdującej się w więzieniu b. premier Julii Tymoszenko - byłoby gotowych głosować 8 proc. Ukraińców, na szefa Komunistycznej Partii Ukrainy Petra Symonenkę - 6 proc., a na szefa nacjonalistycznej partii Swoboda Ołeha Tiahnyboka oddałoby głos 4 proc. ankietowanych.

KMIS prowadził badanie w dniach 9-20 listopada. Przepytał reprezentatywną grupę 2011 respondentów w wieku od 18 roku życia we wszystkich regionach Ukrainy. Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się w roku 2015. O chęci kandydowania w nich lider ukraińskiej opozycyjnej partii Udar, znany bokser Witalij Kliczko, poinformował w październiku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiktor janukowycz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz